Jedním z nováčků krajské I.B třídě ve skupině C, kde startuje hned osm celků z Nymburska, je mužstvo Vykáně, které tak znovu oprašuje nedávno zašlou slávu a vrací se do krajské společnosti. Není to tak dávno, aby fanoušci zapomněli, že tým nastupoval dokonce v divizi. Hrál třeba proti Kolínu nebo Čáslavi. Malá víska se mohla pyšnit jedním postupem za druhým a na hřišti ve Vykáni zářili především bývalí ligoví borci, bratři Lukáš a David Jarolímové, kteří toho ve své bohaté kariéře dokázali více než dost.

A na ty se mohou fanoušci fotbalu zase těšit. Oba budou opět v týmu Čechie nastupovat a usilovat s mužstvem o co nejlepší umístění. „Oba se vrací. Máme z toho radost a snad budou mít i fanoušci,“ potvrdil jména dvou zvučných posil manažer klubu Václav Bryndza.

Možná šokující je i jméno nového kouče. Tím je bývalý ligový brankář Oldřich Pařízek, jehož kariéra je podobně nabitá jako u bratrů Jarolímů. „Když něco děláme, chceme, aby to mělo hlavu a patu,“ přidal manažer.

Padesátiletý Pařízek odehrál v české lize 135 utkání, nastupoval za Duklu Praha, Jablonec, Viktorii Žižkov nebo Příbram. Třiadvacet zápasů odchytal také v belgické nejvyšší soutěži v dresu Antverp.

A co cíle nováčka? „Chceme hrát hezký fotbal a přejeme si, aby se vrátili diváci. Po covidu to nebylo ono,“ přeje si Václav Bryndza.

Soutěž začne 20. srpna třetím kolem, Vykáň bude hrát v neděli doma okresní derby s celkem Městce Králové.

Program 20. a 21. 8.

Plaňany – Zeleneč, Ostrá – Sadská, Semice – Bílé Podolí, Pečky – Vrdy, Jíkev – Pátek, Velim B – Milovice, Vykáň – Městec Králové