V letošním ročníku mladým slavistům los přisoudil do základní skupiny týmy Bohemians Praha, Tempo Praha, Junior Praha, Dukla Praha (roč. 97) a rezervu pořádajícího klubu.

Úvodní dvě kola se odehrála ještě v kalendářním roce 2010 a obě utkání byla pro Borecké vítězná. Především vysoké vítězství 4:0 nad Bohemians znamenalo po nepříliš povedeném podzimním účinkování v krajském přeboru velkou psychickou vzpruhu.

Zápas týmu ukázal, že má své kvality, pokud hraje v kompletním složení. „To se nám bohužel za celý podzim povedlo jen asi ve čtyřech zápasech,“ připomněl jeden z trenérů Luboš Randák a navázal: „Neuvěřitelné množství zranění a též střídavé starty našich kmenových hráčů ve vyšších soutěžích se bohužel znatelně podepsaly na výkonech v mistrovské soutěži.“

V dalším turnajovém zápase s Tempem trenéři dali příležitost hráčům z lavičky a také několika klukům z mladších žáků. Výsledkem byla překvapivá výhra 2:0. „Fotbalově to sice moc dobře nevypadalo, na druhou stranu kluci odvedli velmi bojovný výkon.“

Prozatímním vrcholem bylo remízové utkání s pražským Juniorem (1:1), ve kterém oba týmy vedle enormního nasazení předvedly také množství fotbalových akcí. „Opět se nám potvrdilo, že pokud hrajeme v plné sestavě, je náš projev poměrně pohledný a můžeme se poměřit i s týmy z vyšší soutěže,“ komentoval zápas trenér Randák.

O to větší zklamání ale přinesla poslední dvě utkání ve skupině. V nich znovu dostali velký prostor hráči z lavičky. „Místo, aby se porvali o místo v základu, zápasy doslova odflákali, jiné slovo mě nenapadá. Je pochopitelné, že každý nemůže být fotbalistou s daným talentem, na druhou stranu právě od těchto hráčů bych čekal o to větší zarputilost a nasazení,“ nadzvedla Luboše Randáka ostudná porážka 2:4 od Dukly. Následovala sice výhra nad Admirou B, ale ani v tomto případě nešlo o žádnou oslavu fotbalu, jak by mohl výsledek 3:0 napovídat.

V minulém týdnu turnaj pokračoval zápasy o umístění. Borek načínal finálovou skupinu se soupeřem z krajského přeboru a Říčany i bez několika hráčů základní sestavy po dobrém výkonu pokořil 4:2. Těsně před odjezdem na soustředění slavisté odehrají ještě zápas s Juniorem a po návratu vyzvou Vyšehrad, Bohemians a Admiru A.

„Můžeme se spolehnout na výkony obou brankářů. Pokud jsme v optimální sestavě, dokáže hrát na úrovni obrana i útok. Problémy přetrvávají v záloze, kde chlapci často neplní pokyny, a tím pak trpí hra celého týmu. Především směrem dozadu se některým nechce plnit úkoly. Na tom do začátku soutěže musíme ještě zapracovat. Pozitivem jsou také výkony posil, které do týmu dobře zapadly,“ shrnul Luboš Randák dosavadní poznatky z účinkování na zimním turnaji.