V sobotu se vrátil mezi své bývalé spoluhráče ze Sokola Ovčáry, odkud si na podzim odskočil na hostování do divizního Štětí. A zdá se, že na halovém Tříkrálovém mači nešlo pouze o epizodní záležitost. Jak fotbalista Petr Hyka připustil po skončení turnaje, který se svým týmem hravě vyhrál, nasvědčuje prý všechno tomu, že si po boku Straky, Matějčka či Pechara zahraje také v jarní části.

„Vypadá to, že zůstanu v Ovčárech," reagoval autor šesti podzimních tref ve čtvrté nejvyšší soutěži na otázku, ve kterém z klubů zahájí už brzy zimní přípravu. „Sláva Ondrák už mě nechce vzhledem k některým očekávaným absencím tradičních opor jako Maršner (operace), Müller (práce), či Hašler (asistent trenéra juniorky na Spartě) pustit," je Petr Hyka smířený s návratem a účastí 14. ledna na mělnické umělce na prvním tréninku Sokola.

Jeho podzimní výkony Petr Hyka samozřejmě sledoval a vůbec ho nepřekvapily. „Nahradil mě Míra Müller, takže Ovčáry žádnou slabinu neměly. V kraji podle mě zatím nemají konkurenci, uvidíme na jaře. Neztratily by se ani v divizi, jen ten věkový průměr už se nedá zastavit."

Ani ve Štětí si prý nemohl na nic stěžovat. „Bohužel jsme platili nováčkovskou daň. Štětí, to je asi až na tři hráče mladé a málo zkušenost mužstvo. Začátek se nám povedl, dostávali jsme hodně gólů, ale dopředu to bylo dobré," rekapituluje útočník zisk šestnácti bodů, který pro jaro nepředznamenává ve vyrovnané skupině nic jiného než boj o záchranu.

Spokojený pak poté, co se hned v prvním letním duelu za Štětí uvedl pohárovým hattrickem do sítě Neratovic, není ani se svou osobní bilancí. „Bohužel i kvůli zranění některých hráčů jsem několik zápasů odehrál v záloze a raději bych nastupoval v útoku," našel jednu z příčin, proč zůstal ve vlastním střeleckém stínu předešlých sezon v Ovčárech. I tak o něj před těžkými odvetami ve Štětí nadále stojí, což potvrdil asistent trenéra Michal Hamšík. „To, že by měl zůstat v Ovčárech, je pro mě novinka. Určitě o něj budeme usilovat."

A jak Petr Hyka strávil letošní Vánoce a co ho nejvíce potěšilo pod stromečkem? „Vánoce jsem strávil s rodinou. Vedle toho jsem zvládl i tři turnaje a třikrát se byl proběhnout. Pod stromečkem samozřejmě měla nejvíc dárků malá. Mě potěšilo, že jsem dostal tablet. Přál jsem si ho, protože manželka je pořád na facebooku a na počítač se nedostanu (smích)," pochlubil se pyšný tatínek tří a půl roční Barborky.