Jedním takovým byl nováček I. A třídy FK Neratovice / Byškovice. Přestože tým podle trenéra Kafky nastoupil proti dosud nejtěžšímu soupeři venku, z Nového Knína se vracela výprava se třemi body (0:3).

„Soupeř hrál před početnou diváckou kulisou velmi dobře. V prvním poločase jsme byli lepší, ve druhém nás v jeho úvodu domácí pořádně zmáčkli. V těch chvílích nás ale podržel gólman Pokorný. Po hodině hry se nám podařilo dát dva slepené góly a vývoj utkání už jsme si v závěru pohlídali,“ vrátil se Jiří Kafka k desátému zápasu v řadě, ze kterého Neratovičtí neodešli poraženi.

Se zajímavým hodnocením nedělní porážky na hřišti nelahozeveského Dynama (5:0) ve stejné soutěži přišel kouč hostů ze Slaného Rony Tauš. „Mohli jsme vstřelit sedm gólů. Komu po takovém výsledku řeknu, že jsme předváděli hezké akce, vysměje se mi,“ mával rukou po hektickém duelu kouč poražených. Domácí byli podle něj v koncovce jiní frajeři. „Pokud hráči stojí sedmkrát před brankářem a nedají ani gól, nemůžeme nikdy uspět,“ dodal trenér Slaného. Jeho protějšek Stanislav Dvořák trval na svém: „Diváci viděli útočný fotbal. Výsledek je spravedlivý.“

V I. B třídě skončil stejným poměrem jako v Novém Kníně i zápas prvního s posledním na Pšovce (3:0), kam přijel soupeř z Kosmonos se zcela jasnou taktikou. „Soupeř bránil v deseti a celý zápas jsme museli hrát do plných. Konečný výsledek je zasloužený, mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem,“ řekl po utkání domácí trenér Miroslav Svoboda, kterého potěšil fakt, že se nově vybudované mužstvo naučilo hrát proti zahuštěné obraně, se kterou proti Mělnickým hraje téměř každý soupeř.

Spokojenost zavládla po devadesáti minutách proti Dolnímu Bousovu také v Lužci (2:1). Domácí totiž ještě do přestávky otočili nepříznivý stav a zápas už ke spokojenosti šéfa klubu Vladimíra Tuchmana nepustili. „Vyhráli jsme zaslouženě, o ten gól jsme byli lepší. Jsem spokojen jak s umístěním, tak i se ziskem prozatímních devatenácti bodů, což je pro nás velice dobrá bilance. Horní polovina tabulky nám sluší.“

S postavením v tabulce je po nedělním těsném vítězství v Řepíně (2:1) spokojen i kouč Vysoké Václav Řízek. „K zápasu jsme jeli s obrannou taktikou. To se nám více méně dařilo, navíc nám pomohl rychlý gól. Po něm jsme se uklidnili a herně zvedli. Domácí navíc nedali penaltu. Ve druhém poločase přišel na hřiště Kuzmeniuk, který měl za úkol podržet míč a R. Finkous se přestěhoval na pravou zálohu. Fidrant hrál osobku na Prejzu a mimo tyče ho dokázal uhlídat. S vítězstvím jsem spokojen. Kluci bojovali. Pomohl nám i návrat Tomáše Skopky po zranění.“ Mšenu sice bod získaný proti trápící se, ale přesto favorizované Ostré (1:1) nepomohl k posunu z předposledního místa tabulky, po debaklu ve Vrutici je však hlavně po psychické stránce zlatý. „Hrajeme špatně. Nedáváme góly a lacino inkasujeme. Je to hrůza,“ ohlédl se za utkáním sekretář Ostré Milan Moravec.