„Počasí nám přálo, áčko vyhrálo turnaj, celkem bylo k vidění padesát branek. Prostě paráda,“ rozplýval se sekretář.

Jako první byl v sobotu a neděli odehrán 29. ročník Memoriálu Václava Bušila, kde obhajovaly loňský primát Uhy. Jenže tentokrát narazily už v sobotu.

S Blevicemi remizovaly díky hattricku Pešty v normálním čase 3:3, ale v následném penaltovém rozstřelu poslali jejich hráči dva pokusy vedle a po ráně Bednára se na finále mohly těšit Blevice.

Postup domácích Neuměřic do finále se zdál zprvu jednoduchý. Nad Chlumínem, který z Mělnicka přivezl okleštěnou sestavu, vedly po dvaceti minutách 3:0. Pak se nad soupeřem ustrnuly, půjčili mu dva hráče a právě Batelka s Michalem Jarošem se zasloužili o senzační vyrovnání na 4:4. Závěr ale patřil domácím vedeným bratry Límany – ti zajistili další dvě trefy a postup.

Chlumín ukázal své kvality hlavně v neděli, kdy přivezl už silnou sestavu a Uhům nedal v duelu o třetí příčku naději (7:1).

Také finále skončilo jasným výsledkem – Neuměřice vyhrály 6:3. František Líman dal stejně jako v sobotu hattrick, bratr Jaroslav opět góly dva. A výtečný byl i nejlepší hráč turnaje – Miroslav Jaroš.

V Neuměřicích se slavilo až do pondělka. To proti sobě nejprve nastoupili dorostenci Neuměřic a Olovnice. Domácí vyhráli 5:1 (Novotný 2, Černý, Dulovec, Servátka – Sedlmajer), když bylo znát, že se s touhle kategorií loučí, zatímco hosté do ní teprve vstupují.

Závěrečnou rozlučku obstaraly v krásném duelu stará garda Neuměřic a tým dorostu z roku 1999, jenž hrával v kraji. Staří páni mladíky nešetřili a přejeli je 6:2 (Simik 2, Steiner 2, A. Smerdel, Srb – T. Jaroš, vlastní). Mladí vzali střetnutí sportovně.

Výsledky Mem. V. Bušila: Blevice – Uhy 4:3 na PK (Šula, Bednár + rozh. PK, Matoušek – Pešta 3), Neuměřice – Chlumín 6:4 (F. Líman 3, J. Líman 2, Mir. Jaroš). O 3. místo: Chlumín – Uhy 7:1. Finále: Neuměřice – Blevice 6:3 (F. Líman 3, J. Líman 2, M. Maleček – Bauer, Šula, R. Šerák).