Hosté byli celé utkání lepším mužstvem a jejich vítězství je zasloužené. „Bohužel se nám vůbec nedařilo v koncovce. Byli jsme zbytečně nervózní. Hned v úvodu se ocitl sám před brankářem Brejša, ale byl tak překvapený, že nabídnutou příležitost neproměnil. Měli jsme i další čtyři vyložené šance, ale střely z hranice šestnáctky vždy mířily doprostřed branky, kde si s nimi poradil velice dobrý domácí gólman. V závěru poločasu pak René Finkous trefil hlavičkou tyč,“ vyčíslil hostující šance prvního poločasu trenér Václav Řízek.

Prvních pět minut druhé půle byli domácí lepší, ale postupem času se hra vyrovnala a otěže zápasu začali opět přebírat hosté. Rozhodující moment přišel dvě minuty před závěrečným hvizdem. Po pěkné rychlé akci se prosadil Brejša, který chladnokrevně prostřelil domácího gólmana.

„Naše hra nebyla optimální, vítězství bylo hodně vydřené, ale když vezmeme v úvahu průběh zápasu, tak zcela zasloužené. Musíme se soustředit na další utkání a bodovat za týden doma s Tišicemi. Po podzimu bychom chtěli dvaadvacet bodů,“ dodal trenér Vysoké.

Skalsko–Vysoká 0:1 (0:0)

Branka: 88. Brejša. Rozhodčí: Průcha. Vysoká: J. Finkous – Štěpánek – Tichota, Možný, Fidrant – Řízek (46. M. Skopka), Nový, Vavrek, Brejša – T. Skopka, R. Finkous.

Jaromír Hejna