Obě mužstva začala vlažně. V poklidném tempu šli hosté po chybě Štaubera překvapivě rychle do vedení. „Bylo to zbytečné. Pak jsme ale získali velikou převahu. Měli jsme pak tři gólovky. Tu největší Pešan, který nedokázal dopravit míč do sítě ani z malého vápna,“ zhodnotil první třetinu zápasu trenér Vysoké Slavoj Tichý.

Domácí se tak z vyrovnávajícího gólu mohli radovat až ve 22. minutě, kdy Rolenc využil „ulici“ od Melounka, který Vysokou posílil z mělnické Pšovky.
Ještě do poločasu šli ale hosté po další domácí hrubce opět do vedení Heřmanem. Vysoká ale stačila do půle vyrovnat gólem Melounka. „V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem. Kropáčovku držely ve hře pouze naše hrubky,“ zlobil se domácí kouč.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s pozměněnou sestavou a získali drtivou převahu, kterou korunovali brankami Pražáka a Martina Skopky k jasnému vítězství.

„Ve druhém poločase už to bylo lepší, Kropáčovka už na hřišti neexistovala. Byl znát důraz Štolby a hodně důležité bylo odstoupení hostujícího Korce pro zranění. Musím pochválit i hostující fandy, kteří se po celý zápas chovali velice slušně,“ dodal Slavoj Tichý.

Vysoká – Kropáčova Vrutice 4:2 (2:2)
Branky:
22. Rolenc, 40. Melounek, 53. Pražák, 82. M. Skopka – 8. Černý, 36. Heřman. Rozhodčí: Leška. ŽK: 4:4. Diváci: 130. Vysoká: V. Kvasnička – Štauber – R. Finkous, Merz (80. Jonáš), Kaňka – Pešan (70. Synek), Melounek, Fidrant, M. Skopka – Pražák, Rolenc (46. B. Štolba).

JAROMÍR HEJNA