Nejvíce přesných zásahů viděli diváci ve Vysoké, která si poradila s Horními Počaply. Favorit souboje zvítězil 7:3 a díky zaváhání Hořína se posunul na druhé místo tabulky. Cesta za třemi body se ale zprvu vůbec nerodila lehce. A to i přesto, že Vysoká hřišti na domácím hřišti kralovala.

Ve druhé minutě otevřel skóre utkání Josef Gabčo, který si připsal jubilejní desátou trefu v sezoně. Počaply se nepovedeného startu nezalekly. Sice často kazily, na fyzicky zdatnějšího soka recept většinou nenašly, přesto vyrovnaly před poločasem z nařízené penalty. Do dalšího vývoje utkání ale zasáhla věc, která se ve fotbalových kabinách sice stává, ne však zpravidla v takové míře.

„Pohádali jsme se všichni v kabině. A docela dost. Moc tomu nerozumím, protože i když se nám herně vůbec nevedlo, stav byl 1:1. Hádka se ale bohužel podepsala na druhém poločase, který jsme vůbec nezvládli. A říkám upřímně, že uvažuji o svém odchodu,“ popsal zklamaně klíčovou situaci víkendového souboje Luboš Žídek, trenér Horních Počapel.

Druhá půle už tedy patřila jen domácím, kteří šesti góly v posledních dvaceti minutách rozhodli o svém tříbodovém vítězství. Na vedoucí rezervu Pšovky tak ztrácí „jen“ tři body.

Beřkovice dále překvapují

V těsném závěsu za nejlepšími týmy přeboru se stále drží i Dolní Beřkovice, které si s naprostým přehledem poradily se Záryby B. Tým kolem kapitána Petra Štěpánka vyhrál 6:0, po dvou trefách si připsali Jakub Kaňka a Jaroslav Kmoch.

„Od samého začátku jsme utkání kontrolovali. Náš tým byl ve všem rychlejší, mnohem lépe kombinoval a to bylo vidět především během druhé půle, kdy jsme Záryby téměř k ničemu nepustili. Ne že by se soupeř nesnažil, ale v útoku nebyl vůbec nebezpečný,“ vyjádřil se k zápasu Emil Vašíček, předseda Beřkovic.

Okresní přebor

Hořín – Libiš B 1:2 (18. Polanský – 14. Matucha, 25. Eisner, ČK: 0:1),

Dolní Beřkovice – Záryby B 6:0 (44. a 64. Kaňka, 84. a 87. Kmoch, 12. Žižka, 49. Mikšovský vlastní),

Lobkovice – Pšovka Mělník B 0:1 (77. Král), Vysoká – Horní Počaply 7:3 (2., 60. a 72. Gabčo, 75. a 78. Prejsa, 69. Pražák, 81. Kettner – 66. a 87. Šuta, 40. Trubička),

Všestudy – Mšeno 5:1 (21. a 80. Koudelka, 45. Růně, 50. Hakl, 90. Podivínský – 60. Wasyliw),

Velký Borek – Obříství 3:0 (18. a 52. Nesládek, 72. Jeřábek),

Horní Beřkovice – Kostelec 1:2 np. (47. Brůža – 5. Novák T.).