Za zmínku stojí pouze hostující šance po průniku a centru Melounka, ze které ale vyšel vítězně domácí gólman. V 21. minutě pálil domácí Šmíd těsně vedle a gólem neskončila ani utěšená střela Králíka, který mířil pouze do rukou brankáře Kvasničky.

Vše důležité přišlo až po změně stran. Zhruba po hodině hry si hosté vybrali slabší pětiminutovku a zle za to zaplatili. V 55. minutě vybojoval u pravé lajny míč Žaba a jeho centr usměrnil hlavou nekrytý Douděra za záda hostujícího gólmana. O tři minuty později po další chybě hostující obrany přidal placírkou do odkryté branky druhý gól Šmíd.

Otřesené hosty mohl dorazit o pět minut později třetím gólem Králík. Ten běžel po špatně sehraném hostujícím ofsajd systému sám na Kvasničku, ale hostující gólman stačil míč nohou vyrazit.

Hostující hráči se v závěrečné dvacetiminutovce nadechli k velkému náporu a nechybělo mnoho, aby domácí o dvougólový náskok přišli. V 70. minutě nachytal těžkopádného Doubravu na švestkách hostující Rolenc, který hlavou přidal kontaktní gól.

Domácí obrana s vypětím všech sil ale odolala. A když už byla překonána, pomohla jí i dobře postavená tyč, kterou ze tří metrů trefil v poslední minutě střelec prvního gólu Rolenc.

„Dnes to byl špatný fotbal. Vedli jsme, a kdyby proměnil Králík svoji superšanci a dal na tři nula, mohlo být po zápase. Místo toho ale soupeř snížil a celý zbytek zápasu jsme se trápili. Vysoká mohla nakonec ještě i vyrovnat. Hrajeme s tím, co máme. Dnes chyběli pro zranění z minulého zápasu z Řepína Čermák a Zejda. Klukům musím poděkovat za bojovnost,“ radoval se z vítězství trenér domácích Petr Kalkant.

„Prohra nás mrzí, byla úplně zbytečná. V prvním poločase to byl fotbal nic-moc. Obě mužstva hrála ze zabezpečené obrany a kromě několika náznaků se nikdo do šance nedostal. Ve druhém jsme byli lepší, ale po dvojí nedůslednosti v obraně jsme dostali dva góly. Pak se sice kluci semkli, dali kontaktní gól, ale to bylo vše. Vrcholem naší střelecké nemohoucnosti byla nastřelená tyč Rolencem v poslední minutě zápasu. Mělníku tyto body přeji a doufám, že jim pomohou,“ dodal hostující trenér Slavoj Tichý.

FC Mělník – Vysoká 2:1 (0:0)
Branky:
55. Douděra, 58. Šmíd – 70. Rolenc. Rozhodčí: Krupa. ŽK: 1:2. Diváci: 130. Mělník: Doubrava – Veltruský - Škrabal, Koleňák, Suchý – Žaba, Pilař, Šmíd, Douděra – Králík (83. Malinský), Patera (46. Kohout). Vysoká: V. Kvasnička – Štauber – M. Štolba (61. Suchan), Merz, R. Finkous – Kaňka (58. Pešan), Melounek, Fidrant, M. Skopka – Rolenc, Pražák.

JAROMÍR HEJNA