Kostelec začal o poznání lépe. Už ve 3. minutě Voštiar prostrčil ve vápně míč kolem nevhodně obutého, tudíž padajícího Pražáka na nabíhajícího Doubka, jenž poslal domácí do vedení. „Ač jsem všem klukům doporučoval kopačky s kolíky, neposlechli mne," zlobil se kouč Vysoké Václav Řízek.

Kostelec ovládl hru v poli, ale kromě Doubkovy střely v 15. minutě, která jen těsně minula svůj cíl, si vyloženou šanci nevypracovali. Udeřilo však na opačné straně. V pokutovém území Kostelce se nejlépe orientoval Rolenc a střelou po zemi srovnal skóre. Ve 26. minutě našel domácí kapitán Doubek na penaltě nikým nehlídaného Slavíka, který si míč v klidu zpracoval a poslal Kostelec do vedení.

I druhý poločas pokračoval za mírné převahy domácích, kteří mohli těsné vedení pojistit. Ale stoper Ondráček nasměroval v 65. minutě přesný Doubkův centr jen do břevna Chaloupkovy branky. Nádherný fotbalový moment však gólem neskončil…

O výsledkovém osudu zápasu rozhodla poslední čtvrthodina. Nejprve centr střídajícího Kiršnera nestačil Pajkrt ve vyložené šanci usměrnit do sítě, za což domácí pykali hned vzápětí. Po závaru v těsné blízkosti kostelecké branky dokázal Rolenc doklepnout míč hlavou do domácí sítě. Domácí tým zůstal jako opařený a místo snahy o vítězný gól musel čelit útokům soupeře, který v posledních dvou minutách dvakrát zvonil na kosteleckou tyč. Nejprve Polman vytlačil na brankovou konstrukci Rolencův samostatný průnik. V poslední minutě razítkoval tyč domácí branky i Volf z trestného kopu.

„Věděli jsme, že dnes hrajeme zápas roku," hodnotil utkání domácí trenér Jaroslav Strnad. „Bohužel jsme ho absolutně nezvládli. Chyběl důraz v soubojích a chuť po vítězství. Místo abychom soupeře při jednobrankovém vedení dorazili, umožnili jsme Vysoké nejen vyrovnat, ale v závěru sahat i po výhře," dodal.

„Mohli jsme prohrát, ale taky vyhrát," řekl po zápase hostující kouč Václav Řízek. „Z naší porážky, která visela ve vzduchu, se nakonec mohla urodit i výhra. Dvě tyče, smůla…"

KOSTELEC – VYSOKÁ 2:2 (2:1)
Branky: 3. Doubek, 26. Slavík – 16. a 78. Rolenc. Rozhodčí: Joglová. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Kostelec: Polman – Moc, Ondráček, Klíma, Skorkovský – Doubek, Šimek (68. Bůžek), Urban, Voštiar – Slavík (63. Kiršner), Pajkrt. Vysoká: Chaloupka – Zeman, Finkous, Volf, Šimandl – Synek (75. Kupka), Vála, Pešan, Pražák – Trutnovský, Rolenc.