Vyrovnaný zápas se hrál v rychlém tempu stylem nahoru – dolu. Už ve druhé minutě měla na kopačkách gól nová akvizice domácích Hoffmann. Jeho střela jen těsně minula šibenici. Varováním pro domácí byla spálená tutovku Volfa, s jehož slabou hlavičkou si gólman Kvasnička ještě poradil. Ve 22. minutě už ale nestačil na volej Švásty, který se trefil parádně do šibenice.

Radost hostí vydržela do 39. minuty. Tomáš Skopka přesprintoval tři své strážce alá Bolt a s přehledem přehodil hostujícího brankáře Kudrnu. Kouč hostí Šarlinger nechápal, jak si mohli jeho hráči nechat dát tak laciný gól. „Od půlky si běží a ani jeden ho nedokázal zastavit. Přitom jsem hráčům říkal, ať si především na něj dají pozor,“ čertil se.

V závěru poločasu si vybrali domácí kus štěstí. Za obranu si naběhl Snovický, ale Kvasnička včasným vyběhnutím zachránil. Trestný kop Hadriky se pak odrazil od břevna těsně před brankovou čáru.

Úvod druhé půle zastihl domácí v útlumu, ale hosté toho nevyužili. Naopak. Hafenrichter zastavil unikajícího Tomáše Skopku ve vápně jen za cenu faulu a Štauber se z pokutového kopu nemýlil – 2:1. Hosté se ve snaze vyrovnat tlačili do útoku. Domácí zuby nehty bránili a spoléhali na rychlé protiútoky. Po jednom z nich obešel Tomáš Skopka i gólmana Kudrnu, ale tak dlouho si rovnal míč ke střele, až v tísni trefil pouze tyč. Domácí cenné vítězství uhájili a do tabulky si připsali další tři body.

Domácí nastoupili se dvěma novými hráči. Obranu vyztužil po zranění Lukáš Fidrant, v útoku se objevil Michal Hoffmann, kterého Vysoká v týdnu získala na hostování z Neratovic. Podle domácího trenéra Václava Řízka bylo utkání celkem vyrovnané.

„Hrálo se stylem každý chvilku tahá pilku. Měli jsme solidní nástup, ale soupeř šel po brejku do vedení. Nám se ale podařilo srovnat. V závěru poločasu jsme měli štěstí, když hosté nastřelili břevno. Do druhého poločasu jsme chtěli jít aktivně, ale nešlo nám to. Pak se ale hra vyrovnala a dvacet minut před koncem jsme dali druhý gól. S vítězstvím jsme hodně spokojeni, protože Slaný bude určitě patřit k lídrům skupiny. Soupeř má kvalitní kádr, hrál disciplinovaně. Do Velvar už můžeme jet v klidu, s pocitem, že můžeme překvapit.“

Vysoká – Slaný 2:1 (1:1)
39. T. Skopka, 71. Štauber z PK – 22. Švásta. Rozhodčí: Voldán. ŽK: 2:6. ČK: 82. Sábl (náhradní brankář z lavičky). Diváci: 95. Vysoká: Kvasnička – Štauber – M. Štolba, Merz, M. Skopka – Pajkrt, Fidrant (72. R. Finkous), Sojka (82. D. Řízek), Zárybnický – Hoffmann, T. Skopka (90. I. Synek).