V úvodní půlhodině se hrál nezáživný fotbal mezi šestnáctkami. Velké šance přišly až v závěrečné desetiminutovce. Nejdříve se za hlavu držel hostující Štrupl, který asi ještě teď neví, proč nedal gól. Prejzův centr prošel až na malé vápno k volnému Štruplovi, před kterým zívala opuštěná branka, ale hostující útočník se své šance zalekl a o míč přišel.

Dvě velké šance na obou stranách přišly ve 40. minutě. Nejprve musel domácí brankář Kvasnička předvést parádní robinsonádu, aby vyrazil Dvořákovu střelu z trestného kopu. Z rychlého protiútoku zmařil jeho protějšek Peřestý chytrým vyběhnutím šanci Tomáše Skopky.

Už po dvaceti sekundách druhé půle si na centr střídajícího Palouška naběhl na vzdálenější tyč Dvořák a hlavou poslal míč poprvé do sítě – 0:1. Hostující radost vydržela až do 67. minuty. To Tomáš Skopka zacentroval od brankové čáry na nabíhajícího bratra Martina a ten se nemýlil – 1:1.

O tři minuty později pálil na hostující branku opět Martin Skopka, ale radost mu zkazil gólman Peřestý, který s pomocí tyče míč odvrátil do bezpečí. Na druhé straně mohl hostující Dvořák přidat svůj druhý gól v zápase, ale jeho hlavičku vyrazil z brankové čáry Zárybnický.

Rozhodnutí přišlo čtyři minuty před koncem. K trestnému kopu z dvaceti metrů si připravil míč Štauber a s pomocí dvojnásobné teče propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1.

Závěr zápasu si už domácí pohlídali a připsali si první tři body do letošní tabulky. Hosté nehráli špatně. V prvním poločase byli lepším mužstvem, ale po vedoucím gólu začali s postupem času odcházet fyzicky. Nebezpeční byli hlavně v útoku, kde se dařilo především Dvořákovi, v obraně už to bylo o poznání horší.

Řekli po utkání

Václav Řízek (trenér Vysoké): „S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni. Jsem rád, že jsme v zápase s Řepínem nepřetrhli vítěznou šňůru z posledních let. Cením si hlavně toho, že i když jsme prohrávali, tak to nezabalili, ale naopak začali bojovat a dokázali utkání otočit. Jinak si myslím, že to bylo docela vyrovnané utkání, ve kterém jsme ve druhém poločase měli více příležitostí než soupeř a zaslouženě jsme vyhráli. Na zápas jsme se dobře připravili, soupeř nás ničím nepřekvapil. Velice dobře jsme zahráli také v obraně. Škoda jen, že bylo špatné počasí a nepřišlo více diváků. Toto derby by si to zasloužilo. Vítězství je důležité také z toho důvodu, že nás teď čekají dva velice silní soupeři – doma Slaný a venku Velvary.“

Jaroslav Urbánek (sekretář Řepína): „V prvním poločase jsme prohospodařili výhody hry po větru. Mladého domácího gólmana Kvasničku jsme vůbec neprověřili a svou velkou šanci neproměnil ani Štrupl. Ve druhém poločase jsme šli hned do vedení a vypadalo to, že bychom nemuseli odjet s prázdnou. Celkem dobře se nám dařilo pokrýt nebezpečného Skopku, který se tentokrát do svých rychlých akcí moc nedostával. I když soupeř přece jenom vyrovnal, stále to vypadalo aspoň na bod. Bohužel v závěru jsme dostali laciný gól. Prohra nás mrzí. Byli jsme čtyři minuty od bodu. V prvním poločase jsme byli lepší my, ve druhém domácí. Vysoká pro nás není oblíbený soupeř, nedaří se nám proti ní. Její hráči šli za body cílevědomě a nakonec je také získali.“

Vysoká – Řepín 2:1 (0:0)

Branky: 67. M. Skopka, 86. Štauber – 46. Dvořák. Rozhodčí: Hron. ŽK: 2:1. Diváků: 130. Vysoká: Kvasnička – Štauber – Sankot, B. Štolba, M. Skopka – Pajkrt, Merz, Sojka (60. D. Řízek), Zárybnický (90. I. Synek) – R. Finkous (89. Pešan), T. Skopka. Řepín: Peřestý – Ondráček – Slepička, Vaněček, Šplíchal – Salač (46. Paloušek), Kratochvíl, Prejza, Brejša (88. Kraus) – Dvořák, Štrupl.