Domácí hráči, hned od úvodního hvizdu sudího Pauluse zatlačili svého soupeře před vlastní branku a během deseti minut vedli dvoubrankovým rozdílem.
Už na začátku třetí minuty se po nenápadné akci dostal míč ve vápně k volnému Štolbovi a ten střelou k tyči načal domácí brankostroj.
V sedmé minutě ale mohl zabrnkat domácím na nervy Šimon. Jeho prudkou, ale neumístěnou střelu stačil brankář Hamáček vytěsnit na roh.
To na druhé straně, v desáté minutě, volil Tomáš Skopka bombu pod břevno a rozjásal domácí diváky podruhé.
Hráči Vysoké pak měli do poločasu ještě několik dalších tutovek, které však nedokázali proměnit.
Začátek druhého poločasu patřil hostům, kteří měli dvě velké příležitosti, ale Hamáček svými zákroky domácí mužstvo podržel. Borečtí mladící si svoji aktivitou a pohyblivostí vytvořili optickou převahu, ale bohužel pro ně, chyběla finální přihrávka a zkušenost v zakončení.
A tak góly dávali zase jenom domácí. V 53. minutě si pohrál ve vápně Tomáš Skopka se Šimonem a střelou nad padajícího gólmana Olšiaka skóroval potřetí.
U hostů pak spálil neuvěřitelnou šanci Junek, když míč ze dvou metrů poslal hlavou jen do tyče. A když se v dobré příležitosti utopil Tomáš Krajník v kličkách, udeřilo opět na druhé straně.
Nejdříve se svoji důrazností prosadil Kuzmeniuk (hosté reklamovali míč v autu) a o chvilku později i V. Firant. V samotném závěru měl ještě dvě šance Štauber, ale Olšiak byl proti.
„Jsem rád, že jsme zvítězili. Tři body už nám dávají velkou jistotu záchrany. Opět nám chyběla celá řada hráčů, ale musím smeknout nad výkonem Rudy Melounka, který svým přístupem byl vzorem pro všechny mladé hráče“, řekl po utkání trenér domácích Václav Řízek.

 

Branky: 10. a 53. T. Skopka, 3. Štolba, 73. Kuzmeniuk, 76. V. Fidrant. Rozhodčí: Paulus. Žluté karty: 0:4. Červená karta: 90. Teraz (VB). Diváků: 130. Poločas: 2:0.
FK Vysoká: Hamáček – S. Tichý (75. V. Fidrant) – R. Finkous, Melounek, Sankot – Tott (66. Štauber), Honzátko, Hlaváček, T. Kuzmeniuk – T. Skopka (60. Maryška), Štolba. Trenér Václav Řízek.
V. Borek: Olšiak – Morávek – Ullrych (63. L. Krajník), Nesládek, Šebesta – Vavřina, Paloušek (58. Michalík), Teraz, T. Krajník – Šimon, Junek. Trenér Alois Valín.