Úvod soutěže, jak bývá v posledních letech téměř pravidlem, vám vyšel. Mrzet vás ale musí domácí porážka s předposledními Kosmonosy.

V srpnu a v září jsme velice dobře trénovali. Z prvních čtyř utkání jsme získali sedm bodů. První tři zápasy vyšly náramně, a to jsme mohli vyhrát i ve druhém kole v Rejšicích, kdy osm minut před koncem za stavu 1:0 pro nás netrefil Tomáš Skopka prázdnou branku. Porážka ve čtvrtém kole doma s Kosmonosy dodnes mrzí. Soupeř nás porazil brejkovou hrou.

Opakem bylo vítězství v Dolním Bousově. To asi nikdo před zápasem nečekal.

V Bousově jsme byli první poločas lepší. Ve druhém dějství byl lepší soupeř, ale nám se podařilo René Finkousem těsně před koncem rozhodnout.

Až na domácí utkání s Řepínem, kdy jste byli jasně lepší, se vám nedařilo v okresních derby.

S Řepínem jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli. Utkání jsme dohrávali v deseti a za stavu 2:0 neproměnili penaltu. Domácí utkání s Tišicemi se nám nevyvedlo, v utkání jsme vedli, soupeř však v průběhu utkání otočil a nám se už nepodařilo vyrovnat ani z penalty. V Zárybech jsme první poločas předvedli tragický výkon a za poločasový stav 0:1 jsme mohli být rádi. V druhé půli mimo desetiminutovky mezi 30. a 40. minutou bylo zase lepší naše mužstvo. I přes neproměněnou penaltu se nám podařilo vyrovnat. V závěru jsme mohli vítězství strhnout na svou stranu, ale Martin Skopka neproměnil vyloženou šanci. Zápas s Lužcem byl pro nás vzhledem k vývoji v tabulce dost důležitý, navíc než na bod jsme však v utkání nedosáhli.

Hlavně s Lužcem se začíná v poslední době pěkně jiskřit.

Kluci okresní derby s jakýmkoli soupeřem berou vždy velice prestižně, ale utkání s Lužcem jsou asi nejvypjatější. Naši fanoušci tento klub moc v lásce nemají, a to od jarního utkání v Lužci v roce 2006, kdy utkání spolurozhodoval na pomezí rozhodčí laik z Lužce. Letos na jaře došlo při utkání v Lužci ke konci zápasu k incidentu mezi hráči obou mužstev (zaviněn naším hráčem), po kterém došlo k vyloučení na obou stranách. Před podzimním zápasem se tedy dalo očekávat, že se nebude rovněž jednat o pohodový zápas. Vypjatá atmosféra na hřišti i mimo hřiště nastala po vyloučení hráče Lužce v prvním poločase. Podle mého názoru se však jednalo o správné vyloučení za velice nevybíravý zákrok.

Kádr oproti loňsku spíše oslabil. Z nových tváří přišel vlastně pouze stoper Štěpánek.

Před sezonou ukončili činnost stoper Tichý a střední záložník Hlaváček. Vzhledem k tomu, že se nám po delším zranění vrátil do sestavy střední záložník Vavrek, jsme sháněli pouze hráče na post zadního stopera a Štěpánek svou roli splnil velice dobře. Dokonce podle mě v posledních kolech byl našim nejlepším hráčem. Hostující hráči z Neratovic a z Pšovky na podzim ve Vysoké opět hráli. Před sezonou šel na hostování do Roudnice Sankot, v průběhu podzimu však bylo hostování ukončeno. Až na poslední tři kola se nám vyhýbala zranění. Netvrdil bych tedy, že kádr oproti loňsku oslabil.

Mladíci, kteří jsou ve vašem mužstvu na hostování, podávali většinou solidní výkony. Udržíte je i do budoucna?

Věřím, že pro jarní část bude naše mužstvo silnější než na podzim. O posilách bych v této fázi ještě nerad hovořil. Určitě máme zájem o hráče, kterým končí hostování. Vzhledem k naší střelecké impotenci bychom rádi přivedli nějakého gólového útočníka a někoho, kdo umí gólové příležitosti připravit. Rovněž mám představu příchodu jednoho rychlonohého hráče na levý nebo pravý kraj obrany nebo zálohy.

Desáté místo se ziskem 18 bodů asi není podle vašich představ. V jakých utkáních jste podle vás zbytečně ztratili nebo zase nečekaně získali?

Před začátkem sezony jsem si dal za cíl vybojovat 22 bodů, což vzhledem k hráčskému potenciálu mužstva a vývoji naší skupiny bylo reálné. V Rejšicích jsme dostali vyrovnávací branku v nastaveném čase, když jsme krátce předtím mohli z jasné šance rozhodnout. Domácí utkání s Kosořicemi a ve Lhotě jsme prohráli vlastním gólem. S Tišicemi jsme mohli vyrovnat z penalty. Na prohru nebylo ani domácí utkání s Kosmonosy a při troše štěstí jsme mohli vyhrát i v Zárybech. Na druhou stranu jsme třikrát dali branku v závěru utkání, a to znamenalo výhry v Bousově a ve Skalsku a remízu doma s Lužcem.

Na jaře vás čeká poměrně těžký vstup do soutěže. Začínáte v Bezně, přivítáte po podzimu vedoucí Rejšice a jedete do Řepína.

V boji o záchranu pro nás bude vstup do jarních odvet klíčový. Úvodní zápasy budou důležité pro naše hráče i z hlediska psychického rozpoložení. Veledůležité bude utkání v Bezně. Ve druhém kole přivítáme doma vedoucí mužstvo, k čemuž není co dodávat. Poté zajíždíme dvakrát ven do Řepína a do Kropáčovy Vrutice. Na těchto hřištích se nám v posledním období dařilo, uvidíme.

Kdy začnete se zimní přípravou. Zúčastníte se opět zimních turnajů, nebo dáte přednost přípravným zápasům?

Se zimní přípravou začínáme 20 ledna. Budeme trénovat v domácích podmínkách. K trénování využijeme tělocvičnu ve Vysoké a kopcovitý terén blízkého okolí. Na mělnické umělce odehrajeme zimní turnaj a jednáme i o nějakých přátelských utkáních.

S jakým umístěním byste byli spokojeni po ukončení soutěže?

Po nevydařeném závěru podzimu nás čeká boj o záchranu. Všichni ve Vysoké věříme, že hráči přistoupí k přípravě zodpovědně, k jarním odvetám v bojovném duchu a ve Vysoké se bude kopat I. B třída i v sezoně 2009/2010.

Jaromír Hejna