Na tom zůstane i po závěrečném kole rezerva Vysoké. Od pádu do IV. třídy se ve Vysoké uchrání tak trochu paradoxně pouze za předpokladu, že se A-tým zachrání na úkor Kropáčovy Vrutice v kraji a Vysoká B bude mít zároveň na kontě více bodů než poslední tým ve skupině B III. třídy.

Že ve Vysoké prožívají nejhorší jaro za posledních několik sezon, doložil i nedělní zápas ve Velkém Borku. Na Slávii se hosté představili i s několika hráči pravidelně nastupujícími v kraji. Na hře to ale příliš znát nebylo a hosté prohráli 5:2.

Většinou se hrálo na polovině hostů a domácí v utkání pozahazovali řadu tutovek. První se tak „angličanem“ trefil Tomáš Skopka. Z penalty vyrovnal ještě do přestávky Dvořák. Pořádně to domácím začalo padat do sítě až ke konci, kdy se trefil Kubina a po něm ještě stihl zkompletovat hattrick Tomáš Krajník. Hostující porážku zmírnil Vykoukal.

Výsledek z Velkého Borku nejvíce potěšil předposlední Všetaty. Tři body Sokola ze sobotního domácího utkání s béčkem Neratovic (2:1) totiž rázem znamenaly záchranářskou jistotu. I když v utkání po nemastné střele Zavadila prohrávali, rozpomněli si Všetatští včas na to, jak se vyhrává. „Už v prvním poločase jsme si vytvořili několik dobrých šancí, ale jejich proměňování je naším stálým problémem. Ve druhém poločase jsme naštěstí střelecké trápení dvakrát prolomili a zaslouženě vyhráli,“ uvedl domácí Luboš Kurzweil.

V ostatních zápasech předposledního kola už týmy mohly hrát bezstarostný fotbal. Vítězně se ale s domácím trávníkem rozloučili pouze hráči v Horních Počaplech, kteří porazili Kostelec (3:0).

V poločase dobře rozehraný duel ztratily Mlékojedy proti druhému Liběchovu (2:3). I když jistý postupující Mělník v Zárybech vyplýtval všechny góly už v prvním dějství, na vítězství nad domácí rezervou to bohatě stačilo (2:6). Alespoň k remíze (2:2) dotáhlo své snažení béčko Tišic hostící Dřísy. „Po nepřesných rozehrávkách v obraně jsme po dvaceti minutách prohrávali nula dva. Z našich šancí nebylo nic. Až ve druhém poločase, kdy se hrálo jen na hostující bránu, jsme alespoň vyrovnali. A to jsme ještě třikrát nastřelili tyč,“ popsal zápas tišický Michal Vítovec.