Neratovice na svého soupeře doslova vlétly, a byť byla úvodní půlhodina bez větších šancí, byli hosté jasně lepším mužstvem. Prvního gólu se FK dočkal ve čtyřiatřicáté minutě. Střelu Ďurindy brankář Kut vyrazil na kopačku Josefa Kozáka a ten si poradil přímo mazácky. Neratovický forward si pohrál s obranou Tatranu a chladnokrevně poslal svůj tým do vedení.

Rakovník se snažil sázet na rychlé protiútoky, během poločasu si vytvořil jedinou šanci. Šikovně mířenou střelu z volného přímého kopu ale perfektně chytil Švejda. 

Těsně před přestávkou Neratovice udeřily podruhé. Po hraní rukou ve vápně Tatranu nařídil sudí Štěrba pokutový kop, který s přehledem proměnil podruhé Josef Kozák.

„Před utkáním jsem říkal jasně, že musíme uhlídat především Kozáka a Ďurindu. Podařilo se nám to jen u jednoho, Kozák nás porazil doslova sám. V prvním poločase jsme se s Neratovicemi nemohli rovnat ani omylem,“ uznal Pavel Koutenský, trenér Rakovníka, pro kterého to rozhodně nebyla příjemná premiéra.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s viditelnou snahou o zkorigování výsledku, naráželi však na bezchybně hrající obranu Neratovic. A když už byla překonaná, se vším si poradil spolehlivý Švejda. 

V posledních deseti minutách vsadil Rakovník vše na jednu kartu a na otevřenou obranu Tatranu se valil jeden útok za druhým. Žádná ze tří šancí však třetí brankou neskončila a domácím už se zápas zdramatizovat nepovedlo. Navíc dohrávali o deseti hráčích, po zákroku na aktivního Kozáka odešel předčasně do sprch Petr Vecka.

„Tři body jsme získali naprosto zaslouženě. Kluci hráli velmi disciplinovaně, byli jasně lepší. Někdy jsme hráli takový ten profesorský fotbal a ve druhé půli aktivita z naší strany nebyla velká, přesto máme za sebou dobře odehraný zápas,“ zhodnotil výkon Neratovic kouč Staněk.

Vstup do nové sezony klub z Mělnicka zvládl obstojně, za týden mužstvo čeká souboj na domácí půdě, přijede Meteor.

Rakovník – Neratovice 0:2 (0:2).

Branky: 34. a 40. Kozák. ŽK: 0:2. ČK: 1:0 (Vecka). Diváci: 150.

Neratovice: Švejda – Pajkrt, Chlumecký, Pajkrt, Vorasický – Ďurinda, (90. Novák), Škarecký (81. Tláskal), Regner, Barták (64. Rejman) – Kozák, Moravec (59. Weiner).