Tým kolem mladého kapitána Tomáše Nováka navázal na první výhru se Záryby B, proti Pšovce už po třiceti minutách vedl 3:0. Další tři góly tým přidal ve druhé půli a soupeři nedal žádnou šanci.

„Byla to z naší strany jednoznačná záležitost, od první minuty jsme zápasu kralovali my. Celkově hodnotím start jako velmi povedený, s tímhle jsme ani nepočítali,“ uznal upřímně Stanislav Říha, předseda Kostelce.Co stojí za povedeným začátkem? Jedním z faktorů je podle Říhy především týmový duch: „Přestali jsme se hádat a přestali jsme hledat chyby u ostatních. Navíc hrajeme jako tým, v kabině všechno funguje na jedničku.“

Výhodou SK je i fakt, že mezi střelce se konečně zapsalo více hráčů, není to jen o jednom forvardovi. Čtyři fotbalisté z týmu mají už po dvou vstřelených brankách a to je v samotném kádru vítaná vzpruha.

Kostelec rozhodně nepatří mezi adepty na postup, loni skončil sedmý. Pokud ale bude nadále pokračovat ve vydařených výsledcích, kartami ještě pořádně zamíchá. Je tu nový černý kůň přeboru na Mělnicku?

Nejlepší střelci okresního přeboru: 3 – Miloš Hakl (Všestudy), Richard Polanský (Hořín), 2 – Tomáš Prejsa (Vysoká), Martin Pazdera (Libiš B), Dominik Novák (Kostelec), Tomáš Novák (Kostelec), Pavel Klíma (Kostelec), Jaroslav Kiršner (Kostelec), Pavel Jeřábek (Velký Borek, Michal Kubišta (Velký Borek), Lukáš Ďurinda (Lobkovice).