Slyšela jsem, že jste se učil trenérské praktiky u svého bývalého trenéra Linharta. Je to pravda?
Mám pocit, že mě toho hodně naučil. Snažím se jen dělat všechno to, co cítím, že je správné. A to se pokouším předat i těm klukům v kabině.

V červenci jste přijal výzvu Tišic, abyste nastoupil na trenérský post po Martinu Brabcovi. Jaké to pro vás byly pocity?
Vzal jsem to prostě tak, jak to přišlo. Chci si především rozumět se svým týmem, jak v zápasech, tak při tréninku. Bez vzájemné komunikace by všechno vázlo. Veškeré úsilí by přišlo vniveč.

Podle dosavadních výsledků se zdá, že jste do týmu perfektně zapadl?
Jsem moc rád, že klukům stačí říct většinu věcí jednou. Nemusím pořád dokola opakovat to, co chci, aby dělali. Toho si na nich vážím.

Určitě máte podporu nejen v kádru, ale i předsedy klubu?
Nejen předseda Tišic Michal Pasovský, ale i místopředseda Petr Kouba a celý zbytek výboru tady fotbalem prostě žijí.

Víte proč Tišice odmítly postup do I. B třídy, když se jim tolik daří?
Proč se tak stalo nevím. Pouštěl bych ven pouze spekulace a to rozhodně není můj styl.

A co když se vám podaří zase vykopat postup? Odmítnete postup znovu?
Nemám rád jakékoliv opatrnické řeči typu co by, kdyby. V případě, že vybojujeme postup, pak bychom se B třídě samozřejmě nebránili. Budeme to prostě brát tak, jak to přijde.

Vybudovali jste nové tribuny pro diváky, probíhá ještě nějaká renovace?
Sokol s obcí za přispění dotací dávají novou fasádu sálu, který je na hřišti, kde se konají taneční zábavy nebo akce Sokola. Kabiny by se měly rekonstruovat za pomoci obce v prostoru, kde je právě ta nová tribuna.

Nemáte někdy chuť vběhnout na hřiště a pomoci svým hráčům?
Musím se přiznat, že někdy bych s chutí obul zase kopačky a vyběhl za klukama na hřiště. Zase si kopnout do balónu a třeba si dát i toho góla.

V čem myslíte, že tkví váš dosavadní úspěch?
Především je to dobrá parta. Pro kluky je fotbal především koníčkem, nedělají to z donucení, dělají to rádi. Jsem rád, že táhneme za jeden provaz.

Někdejší opora třetiligových Ovčár Svoboda z vašeho týmu je už dlouhou dobu zraněný. Chybí týmu hodně?
Určitě by nám hodně pomohl. Nehraje už víc než půl roku kvůli přetrženému kolennímu vazu. Už je sice po operaci, ale zatím může sedět jen na lavičce. Věřím, že jakmile bude v pořádku, vrátí se hned na hřiště.

Myslíte si, že budete muset ještě zabojovat, abyste tu první příčku uhájili?
Sezona je ještě dlouhá, určitě se popereme, ale stát se samozřejmě může cokoliv. Každý z týmů ještě určitě klopýtne a myslím, že to bude ještě zajímavé

A jak vy osobně se díváte na to, že všude chybí mládežnické celky, protože děti dnes většinou sedí u počítačů, místo aby sportovaly?
To mě opravdu mrzí, i to, jak vůbec málo lidí dnes chodí na fotbal jako diváci.

BARBORA WALTEROVÁ