Vysoká odehrála smolné utkání

Fotbalisté Vysoké nezačali odvety nejlépe. V Bezně nechali všechny tři body a nebezpečně se přiblížili pásmu sestupu. Vzhledem k průběhu utkání ale neměli k bodům daleko. Zatímco technická střela Vavreka orazítkovala břevno, na druhé straně dalekonosný pokus před Finkousem skočil a hosté prohrávali. Vyrovnání se dočkali ve druhém poločase. Martin Skopka udělal v pokutovém území vítr a odražený míč poslal jeho bratr Tomáš za záda domácího gólmana.

Chvilku nato se trefil přímo z rohu Martin Skopka, ale rozhodčí neuznal gól pro údajný faul na gólmana. „O faul nešlo. Sám gólman mi potvrdil, že uklouzl, a když viděl míč nad sebou, jak míří do branky, tak zařval a sudí odpískal faul,“ poznamenal ke spornému momentu trenér Vysoká Václav Řízek. Deset minut před koncem uvolnil nejlepší hráč domácích Podzimek Kiceluka, a ten rozhodl o třech bodech pro domácí. V závěru hosté vysunuli do útoku Slavoje Tichého, ten ale v největší šanci zamířil těsně vedle.

K výhře chyběly dvě minuty

Tišice opět nedokázaly prolomit domácí prokletí. Sdalším nováčkem soutěže, Dlouhou Lhotou,Sokol znovu pouze remízoval a nadále má lepší bilanci na soupeřových hřištích. V prvním poločase byli domácí jasnými pány na hřišti a vedle vedoucího gólu Karlíka měli další tři vyložené šance. Ty ale zůstaly nevyužity a domácí to po obrátce určitě hodně mrzelo. Zvláště když se po vyrovnané úvodní čtvrthodině stáhli domácí hráči do obrany a nechali hosty hrát fotbal. Lhota měla v závěru velkou převahu, kterou zaslouženě zúročila dvě minuty před koncem gólem Limra.

Lužec navázal na podzimní výkony

Proti Eletisu Lužec nastoupil v úvodním domácím utkánísilný soupeř – Dolnobousovský SK. Obě mužstva z popředí tabulky předváděla na těžkém terénu divácky atraktivní fotbal, který v divoké přestřelce skončil těsným vítězstvím domácích (4:3).V zápase plném zvratů domácí dvakrát prohrávali, ale pokaždé se dokázali gólově prosadit. Hattrick i zásluhou dvou proměňenýách pokutových kopů zaznamenal Martin Tauchman. Od vyrovnání na 3:3 měli domácí větší chuť zvítězit, což se podařilo a brankový rozdíl nemusel být jen nejtěsnější. Odměnou pro hráče byly nejen získané tři body, ale především potlesk přítomných diváků.

Cenná remíza s lídrem

Před zápasem s vedoucími Rejšicemi by Řepínští brali bod všem deseti. Při troše štěstí mohli mít i tři. Mezi tři tyče mířil až po půlhodině hry nepříjemný lob Rady, jenž zaměstnal Berana v hostující brance. Před koncem první půle se musel činit i jeho protějšek Peřestý, kterého protáhla jedovatá střela Novotného. Poločasový program zpestřil prezident domácích Vaněček, který se na běžkách proběhl po celé délce hřiště a splnil tak sázku z lednového soustředění.

Ve druhé půli vyrovnaná hra pokračovala. Z hranice šestnáctky to zkoušel bez úspěchu Rada. Pakuchránil domácí od pohromy Peřestý, když vychytal nájezd Novotného. Lídr soutěže nepředvedl nikterak oslnivý výkon. Nebezpečí pro řepínskou obranu představovaly pouze jejich rychlé protiútoky a nepříjemné standardní situace. V závěru se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu. Nejblíže tomu byl asi v největší šanci utkání Štrupl, ale ani on a ani dorážející Dvořák na rejšického brankáře nevyzráli, a tak se zrodila bezbrankováremíza. Řepínská střelecká impotence se prodloužila už na čtyři zápasy.

Soupeř i v deseti zápas zdramatizoval

Fotbalistům Záryb přineslo úvodní kolo zasloužené tři body. Utkání proti Kropáčově Vrutici ale snadné nebylo. První poločas byl zcela v režii domácího mužstva, které šlo do dvoubrankového vedení. Po centru Dušičky otevřel hlavou v pádu Schütz. Po půlhodině Dušička ve spolupráci s Urbanem připravili gól pro Viktora Valentina, který svou „slabší“ nohou opět nedal brankáři hostí šanci. Do přestávky postihla hosty ještě jedna pohroma, když se na Schützovi vyfauloval jeden z hráčů. Po přestávce to ale byli paradoxně oslabení hosté, kdo vstřelil jedinou branku. Po zaváhání obrany snížil Korec. Jelikož Zárybští své slibné příležitosti ve druhé půli nevyužili, museli se o hubené vítězství strachovat až do závěru.

Očima trenérů

Václav Řízek, trenér Vysoké: „Měli jsme problém s těžkým terénem, hráli jsme letos poprvé na přírodní trávě, ale soupeř na tom byl podobně. Z porážky i z výkonu jsem každopádně zklamaný, i když ve druhém poločase nelze hráčům upřít bojovnost. Bylo to minimálně remízové utkání.“

Antonín Kravcov, asistent trenéra Tišic: „První poločas hráli kluci velice dobře a velkou převahu vyjádřili vedoucím gólem. Po přestávce se ale až nepochopitelně stáhli na vlastní polovinu a v poslední půlhodině se na naší branku valil útok za útokem. Dlouho jsme odolávali, ale bylo otázkou času, kdy hosté vyrovnají. Bohužel, chyběli nám dvě minuty. Musím pochválit hlavního sudího, který pískal velice dobře.“

Vladimír Tauchman, trenér Lužce: „Jsem šťastný, že jsme utkání dovedli do vítězného konce. Na to, že nám chyběli někteří hráči, je to super. Stačí nám ještě čtyři body a jsme zachráněni. Myslím si, že jsme v utkání byli lepším mužstvem. Rozhodující moment bylo asi vyrovnání Martina Tauchmana na 3:3. Pak jsme dali čtvrtý gól, na který už hosté nestačili reagovat.“

Jaroslav Urbánek, místopředseda Řepína: „Vzhledem k nelichotivým výsledkům v závěru přípravy a tomu, že jsme hráli s vedoucím celkem soutěže, je získaný bod cenný. Remíza je určitě spravedlivá.“

Jan Hanuš, trenér Záryb: „Opět jsme málem doplatili na neproměňování vypracovaných šancí. První poločas mohl být tři čtyři nula. Mohli jsme utkání vysoko vyhrát, ale i těsně prohrát. Na první jarní kolo se zápas musel divákům líbit.“

Bezno/Sovinky – Vysoká 2:1 (1:0)
Mobius, Kiceluk – T. Skopka. Vysoká: J. Finkous – Nový (75. Možný), S. Tichý, Štěpánek, M. Skopka – Tott (60. D. Řízek), Fidrant, Vavrek, Kaňka (46. Sankot) – T. Skopka, R. Finkous.
Tišice – Dlouhá Lhota 1:1 (1:0)
30. Karlík – 88. Limr. Rozhodčí: Podaný. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Tišice: Karda – Kalina, Holomek, John, Březina – T. Prejzek, Karlík (74. Krupička), K. Prejzek, Klíma – Brzoň (71. Brodský), Temiak (85. Vítovec).
Lužec – Dolnobousovský SK 4:3 (2:2)
Branky Lužce:
M. Tauchman 3, Levý. Rozhodčí: Prokeš. ČK: 86. Hrdlík (Luž.). Lužec:Jakeš - Špánek, M. Kučaba, D. Tauchman, Šára - Uher, M. Tauchman, Hrdlík, Levý (90. Jandouš) - Merta, Raichl (18. J. Kučaba).
Řepín – Rejšice 0:0
Rozhodčí:
Suchý. ŽK: 1:5. Diváci: 70. Řepín: Peřestý – Bláha, Ondráček, Vaněček, Kinzl – Paloušek, Kratochvíl (63. Šplíchal), Jurčovský, Rada (90. Kraus) – Dvořák, Štrupl.
Záryby – Kropáčova Vrutice 2:1 (2:0)
Schütz, V. Valentin - Korec. Záryby: Kvasnička – Brůžek – Driml (75. Sedláček), Hallík, Janovec (47. Záhora) – Urban, Mikšovský, Dušička, V. Valentin – Schütz, Fr. Valentin (90. Halbich).