Když Gondek, na kterého v šestnáctce Mansfeld prodloužil dlouhý aut Wernera, ve dvacáté minutě zvyšoval na 2:0, vypadal zápas na snadnou domácí záležitost.

Hosté sice následně dělali svým pohybem domácí rozehrávce místy problémy, ale do poločasu už ve vyrovnaném dění branka nepadla. Také proto, že se Hájek před Šídlem sám vyhnal z výhodného střeleckého úhlu a rozhodčí nevyslyšel ani na jedné straně volání hráčů po penaltě.

Deset minut po změně stran ale přece jen uhodilo do domácí brány. Hosté výborně vyřešili přečíslení obrany aNěmec prostřelil Šídla. Berounská radost z kontaktního gólu ale netrvala dlouho. Gondek správně načasoval pas na Pochmana a domácí kapitán snadno přehodil Lacinu – 3:1.

Se stejným zakončením uspěl i střídající Obermajer a hostující brankář atrenér v jedné osobě vystřídal. Jeho spoluhráči čtvrté brance ve své síti ani nechtěli věřit. Jen pár vteřin předtím totiž měli sami gól na kopačkách, ale Šídlo Dochtora vychytal.

Tříbrankový náskok domácí očividně uspokojil a následující minuty patřily týmu od Berounky. Hájek ještě z dobré pozice přestřelil. Dvě standardní situace v krátkém sledu ale znamenaly snížení na rozdíl jediného gólu. Vopěnka nejdříve doklepával na zadní tyči přízemní trestný kop ze strany a poté Horelpřesně hlavičkoval po centru od rohového praporku.

S hráči Libiše to v tu chvíli nevypadalo dobře. Víceméně jen odkopávali, do útoku vyráželi nanejvýš ve třech. Když už si do stáleotevřenější obrany dokázali vytvořit šanci, tak Obermajer dvakrát selhal. Při závarech před vlastníbrankou se tak domácí museli strachovat o tři body až do závěrečného hvizdu.

Libiš – Beroun 4:3 (2:0) Branky: 6. a 58. Pochman, 20. Gondek. 64. Obermajer - 54. Němec, 75. Vopěnka, 78. Horel. Rozhodčí: Benák. ŽK: Lacina, Chroust (Beroun). Diváci: 115. Libiš: Šídlo - Trojan, Zuskin, Beutel - Werner, Janík, Novák, Kubeš (59. Obermajer) - Pochman – Gondek (90. Hubáček), Mansfeld (85. Bohdal). Beroun: Lacina (67. Hejcman) - Novák, Klička, Vlček (46. Chroust), Choc - Neumann (46. Vopěnka), Němec, Osvald, Dochtor - Horel, Hájek.