Neratovice šly do generálky po dvou bitvách, ve kterých neinkasovaly ani jeden gól. A dlouho to vypadalo na stejný průběh. Ve dvacáté minutě otevřel skóre zápasu Martin Škarecký, prvního střelce doplnil za tři minuty druhým gólem Andrej Ďurinda a výsledkem 2:0 skončil i první poločas.

Druhá půle začala pro Neratovice znovu dobře, na rozdíl tří tref zvýšil zanedlouho po jejím startu Lukáš Novák. Poté se však třetí celek ČFL nadechl k perfektnímu výkonu a začal skóre otáčet.

Zápy se dvěma rychlými góly vrátily do utkání a tři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnaly. V devadesáté minutě dokonaly obrat, který v nastavení potvrdily z pokutového kopu.

Neratovice tak poslední přátelské utkání nezvládly a tým podlehl soupeři vůbec poprvé v šestizápasové přípravě. Ta ovšem ukázala, že je parta z Mělnicka na jarní boje o postup skvěle připravena. Druhá část sezony začíná Neratovicím už v sobotu 10. března, doma vyzvou Rakovník. 

Neratovice - Zápy 3:5 (2:0). Branky FK: 20. Škarecký, 23. Ďurinda, 51. Novák.

Neratovice: Malík (46. Švejda, 73. Pospíšil) - Vorasický, Regner, Gazdík, Chlumecký - Barták, Novák (62. Zelenka), Škarecký (85. Kalabiška), Ďurinda (24. Palička) - Weiner (59. Tláskal), Kozák (67. Brabec).