Pětasedmdesát minut trvající prohlídka, při které se otevírají snad všechna zákoutí a tajemství mnichovské Allianz Arény, se stala hlavním zážitkem jejich velikonočního zájezdu do bavorské metropole.

Jeho hlavním cílem sice je mnichovské předměstí, které hostí mezinárodní velikonoční turnaj Bayern Trophy 2011 za účasti soupeřů z celé Evropy, návštěva stánku s kapacitou 66 tisíc diváků se ovšem vrývá do pamětí natrvalo hráčům i trenérům.

„Návštěva kabiny Bayernu a vstup k hrací ploše byl nezapomenutelný zážitek a pro naše hráče obrovská motivace k budoucí práci na sobě, aby se tam jednou mohli vrátit nejen jako diváci, ale i jako hráči,“ potvrzuje Vladimír Kaňka, jeden z trenérů.

Po skončení prohlídky a vstřebání atmosféry se týmy vydávají do dějiště turnaje, města Markt Schwaben, naplnit velké očekávání vlastního sportovního úspěchu.

Ubytování v místní škole, odpočinek po náročné cestě a druhý den jdou Neratovičtí v krásném fotbalovém prostředí a při slavnostním ceremoniálu za zvuku české hymny na věc. V turnaji starších žáků číhají ve skupině soupeři z Nizozemska, Švýcarska a z Německa.

Na úvod Margriet, pozdější vítěz celého turnaje. Nervozita z prvního utkání svazuje nohy. Aby ne hrací doba jednou 25 minut. Rozhodnout může každá chyba. V případě Neratovic nakonec nezůstává u jedné. Porážka 0:3 přináší velké zklamání. Zároveň ale odhodlání bodovat proti druhému soupeři. V sázce už je postup ze skupiny.

O sto procent lepší výkon ale proti Švýcarům z Volketswillu přináší pouze bezbrankovou plichtu. Gól se Neratovickým nedaří vstřelit ani z penalty. Snadný přepočet postupové matematiky velí proti německým soupeřům z Todtnau zvítězit a ještě doufat v příznivý výsledek druhého zápasu ve skupině. Část, kterou mají sami Neratovičtí v rukou, se navzdory další neproměněné penaltě daří – 2:0. A nakloněný je i osud, takže se slaví postup do nedělního čtvrtfinále.

Jméno soupeře, kterým je Hořovicko, už tolik radosti nebudí. A ještě hůř je po samotném utkání. Další bezbranková remíza a na řadu přicházejí penalty. Pro Neratovice hrůzostrašná disciplína. Hned dva hráči netrefují a místo bojů o nejvyšší umístění jen oči pro pláč.

Naštěstí ne nadlouho. V semifinále o páté místo zvedají hlavu a proti francouzskému týmu ARC 2 si výborným výkonem a díky brance v poslední minutě zajišťují boj o konečné páté místo. V něm překonávají i domácí tým a přeci jen je co slavit…

Ještě lépe, s třetím místem v kapse, se z Německa odjíždí mladšímu týmu. „Až na výkon v prvním zápase se klukům nedá nic vytknout. Oba gólmani předvedli výbornou práci a hlavně díky nim jsme to dotáhli až k pátému místu. Všichni jsme si turnaj užili. Už se nemůžeme nabažit pocitem, že za měsíc nás čeká ještě jeden podobný, který bude ještě o stupínek výše, protože se koná v Paříži,“ dodává Vladimír Kaňka.

Výsledky starších žáků Neratovic - skupina: Arsv Margriet (Nizozemí) 0:3, FC Volketswil (Švýcarsko) 0:0, SV Todtnau (Německo) 2:0, čtvrtfinále: Hořovicko 0:0, na penalty 2:4, semifinále o 5. – 8. místo: Arc 2 (Francie) 1:0, o 5. místo: Markt Schwaben (Německo) 2:1.
Sestava starších žáků Neratovic: Zunt, Pospíšil, Šrámek, Špatz, Saňa, Valín, Šmejkal, Hon, Strapko, Míšek, Novotný, Frýzek, Buzek, Kympl, Růžička, Krejčí. Trenéři: Kaňka, Langmajer.