V sobotu dopoledne hostují na hřišti Loko Vltavín, ve středu předehrávají poslední kolo na půdě Hlavice, a od soboty za týden tak uzavřou svou historicky nejúspěšnější sezonu domácím zápasem s Karlovými Vary.

Hon na vedoucí Sezimovo Ústí už v Ovčárech vzdávají, druhé místo ale uhájit chtějí a čtyřbodový náskok na třetí Písek dává naději, že by to mohlo vyjít.

„Dovolená se blíží a síly ubývají, nicméně pořád hrajeme o historické umístění v ČFL. Písek má dobré vylosování, zatímco my jedeme dvakrát ven. Na druhé místo musíme udělat ještě šest bodů,“ má spočítáno ovčárský trenér Pavel Janeček.

Polovinu z vytyčené mety by rád přivezl už tuto sobotu z pražských Holešovic, kde může proti domácímu nováčkovi poslat do boje nejsilnější možnou sestavu. Navzdory blížícímu se závěru sezony je totiž ovčárská marodka nezvykle vyprázdněná.

Ovčáry před týdnem remizovaly ve středočeském derby s Královým Dvorem 1:1, zato Vltavín si vysloužil potupnou šestku v Karlových Varech.

„Každý zápas je jiný. Vltavín dostal červenou za stavu dva nula a pak to nejspíš zabalili. Mají to za sebou, doma nás určitě budou chtít porazit,“ nečeká snadný zápas trenér Ovčár. Za pravdu mu dává i pohled do tabulky, kde Vltavínu patří šestá příčka.

Na podzim se oba celky rozešly bezbrankovou remízou. Sobotní odveta má výkop v 10.15 hodin.