„V loňském roce zvítězil na tomto turnaji tým Boskovic a my jsme ho letos nahradili. Všechna utkání se hrála na dvakrát dvacet minut na krásném travnatém hřišti ve Wiernsheimu dvacet kilometrů od Stuttgartu,“ řekl úvodem jeden z trenérů Miroslav Svoboda.

Turnaje se zúčastnilo celkem deset mužstev z ČR, Německa, Itálie a Švýcarska, která byla zhruba na úrovni našeho krajského přeboru. Celkové třetí místo Mělnických je tak velkým úspěchem.

„V úvodu jsme prohráli nejtěsnějším výsledkem s celkovým vítězem a nejlepším mužstvem turnaje Tillingenem. Také ve druhém utkání jsme v poločase prohrávali a hráči Nüstorfu navíc nedali penaltu. Pak jsme ale výsledek obrátili. V závěrečném utkání základní části jsme potřebovali k postupu alespoň remizovat, což se nám nakonec podařilo a postoupili jsme ze druhého místa do semifinále,“ popsal vývoj zápasů ve skupině Miroslav Svoboda.

Do semifinálového utkání nastupovali Pšované bez odpočinku, protože předtím odehráli poslední utkání ve skupině. Soupeř byl ale nad jejich síly a tak je čekal zápas o pomyslný bronz. „Proti švýcarskému Lüttau to byl urputný boj se šancemi na obou stranách. Rozhodnutí přišlo v poslední minutě, kdy proměnil po faulu na Knespla penaltu Voleman. Musím kluky pochválit za vzornou reprezentaci. Odměnou jim je uznání pořadatelů a pozvánka na příští ročník,“ dodal mělnický kouč.

Hráči a celý realizační tým také měli možnost navštívit muzea automobilek Mercedes Benz a Porche, která se obě nacházejí ve Stuttgartu, což byl pro kluky velký zážitek.

Výsledky Pšovky – skupina: Tillingen 0:1, Nüstdorf 2:1, SC Stuttgart 1:0, Wiernsheim 1:1, semifinále: Ludwigsburg 0:3, o třetí místo: Lüttau 1:0.

Autor: Jaromír Hejna