V Atletico okresním přeboru už asi nic nestojí v cestě fotbalistům FC Mělník k postupu do I. B třídy. Nejistý je ale počet sestupujících z I. B třídy do okresu. Jasným sestupujícím je v současnosti tým Veltrus. Jistotu záchrany ale ještě nemají Lužec, Záryby ani Tišice, i když jejich šance na záchranu jsou poměrně vysoké.

Pokud tedy sestoupí pouze Veltrusy, z přeboru dostanou padáka poslední dvě družstva (aktuálně Horní Beřkovice a Kly). Pokud by z kraje sestoupilo ještě další mužstvo z mělnického okresu, sestoupilo by z přeboru i dvanácté mužstvo (Vojkovice).

Ze třetích tříd postupují do přeboru automaticky vítězové obou skupin (Cítov a Kostelec). Ze třetích tříd v současné době už jistě sestupují poslední mužstva obou skupin (Vysoká B a Spomyšl). Pokud by ale z přeboru sestupovala tři družstva, zamíří ze trojky níž i jedno mužstvo ze třináctého místa, to s horší bilancí.

Ze čtvrtých tříd postupují automaticky vítězové obou skupin (Řepín B a Všestudy). Pokud dojde k situaci, že v přeboru nebo ve třetích třídách někdo nepřihlásí družstvo do nového ročníku, postupuje další nejlépe umístěné družstvo, takže se vyplatí bojovat až do konce.

Nastat může i případ, že některé z družstev přeboru nebo III. tříd rozehranou soutěž z nějakého důvodu nedokončí. V takovém případě je považováno za prvního sestupujícího.

V okresních přeborech žáků a dorostu postupuje vítěz přímo do krajské I. A třídy. Novinkou příštího ročníku je, že v soutěžích žáků už stačí pouze jedno družstvo. Mladší žáci už nejsou podmínkou startu v I. A třídě.

JAROMÍR HEJNA