„Myšlenka pořádat závody bez vybavení závodníky velmi nadchla. Trend pořádání těchto soutěží k nám přišel ze zahraničí a je patrné, že je to možný směr rozvoje trojboje a přilákání dalších zájemců o tento sport," uvedl jediný zástupce kralupského oddílu na mistrovství, které přilákalo hojnou účast závodníků.

Zdeněk Tuháček se mezi nimi rozhodně neztratil. První disciplína dřep mu nevyšla podle představ. Po jejím dokončení ztrácel na soupeře 30 kilogramů na výkonu a ztrátu musel dohánět na benčích a mrtvých tazích. Po druhém pokusu na mrtvém tahu z něj už opadlo napětí, protože věděl, že si výkonem 232,5 kilogramů zajistil třetí místo.

Na poslední pokus si proto nasadil 247,5 kilogramů. Pokud by ho zvládl, získal by druhé místo ve své kategorii. „Bohužel při dotažení činky jsem se dopustil technické chyby a rozhodčí rozhodli o odložení činky. Zklamání z neplatného pokusu, který by byl zároveň i mým novým osobním rekordem, se posléze vytratilo s pocitem získané medailové pozice," dodal Zdeněk Tuháček.

Ten o týden později nechyběl ani na 21. Mistrovství ČR v silovém trojboji (tentokrát se speciálními dresy a dalšími pomůckami). Únava z předešlých závodů a navíc několikadenní boj s nemocí znamenaly počáteční nejistotu o vlastní výkony. Nakonec z toho bylo páté místo za výkon 650 kilogramů. „Malou útěchou pro mě byla malá medaile za druhý nejlepší benč v kategorii," prohlásil kralupský trojbojař.

V první disciplíně se mu povedlo dřepnout nový osobní rekord 220 kilogramů, jenže dřep patří k jeho nejslabší disciplíně, a tak zaostával za soupeři na prvních pozicích o 60 kilogramů. V benčích si však zopakoval svůj osobní rekord 195 a v žebříčku poskočil na čtvrtou pozici. I tentokrát mu uteklo bájných 200 kilogramů na benči, když je ve třetím pokusu nedotlačil až do konce a musel činku odložit.

V mrtvém tahu kopíroval výkony soupeře. Na třetí pokus si naložil pro něho do té doby neuvěřitelných 257,5 kilogramů. Tento výkon by ho posunul na třetí místo, nižší výkony postup na medailové pozice neřešily. „Do posledního pokusu jsem vložil všechny síly, bohužel však váhu nedotáhl," líčil Tuháček.