Čin jednoznačně odsoudil a bude požadovat pro klub i hráče maximální potrestání, zároveň ale přiznává, že mají určitý podíl viny i sami rozhodčí.

„Dělají si to hodně sami. Nechají si nadávat, buď dají jen žlutou kartu, nebo dělají, že to neslyšeli místo toho, aby ihned tasili červenou,“ vysvětlil svůj postoj předseda komise rozhodčích. Ten své „ovečky“ kvůli incidentu svolává na čtvrteční mimořádnou schůzi, kde si chce o podobných věcech se všemi popovídat.

„Je pravdou, že rozhodčí na Mělnicku jsou slabí, bojí se a nedělají to, tak jak by měli. No a potom jim to hráči vracejí,“ je přesvědčený.

Jak to vidím já?

Už při řízení sobotního utkání u nás ve Všetatech budil rozhodčí Tůma svými rozhodnutími velké rozpaky. Vyprávět by o tom mohl náš tým, stejně jako ten hostující z Kostelce.

Spoluhráč, který už už měl před očima červenou kartu, nakonec ještě dostal domluvou možnost vstřelit hostům gól. Nás zase pobouřila žlutá udělená hráči, který musel být z trávníku odnesen, zatímco autor zranění vyvázl bez trestu.

Takový prostě vesnický fotbal je. Vše má ale své hranice a udeření rozhodčího je hodně daleko za nimi. Rozhodčí jsou, jací jsou a jiní asi hned tak nebudou. Chybují na daleko vyšších úrovních, než je čtvrtá třída, kde o nic nejde. I když pracují emoce na plné obrátky, hráči by se měli udržet a na rozhodčího prostě ruku nevztáhnout.

Vždyť oni také nejsou fotbalově dokonalí, jinak by přece tak nízkou třídu nekopali. Po rozhodčím by ale chtěli málem ligový výkon, přitom sami (včetně oddílových činovníků) většinou ani neznají pravidla. Kdyby je četli, zjistili by, že mnohokrát je kritika mužů v černém zcela neoprávněná.

Zkuste se do gladiátorských arén s píšťálkou za těch pár stovek postavit, možná by na hřišti většina nevydržela ani těch pět minut, po kterých skončil nešťastný nedělní zápas Dřínov – Ledčice.

Zapojte se do diskuse na téma inzultace a okresní rozhodčí! Své postřehy a názory můžete posílat také na adresu lubos.kurzweil@denik.cz.