„Po utkání při odchodu nakopl rozhodčího (Jahoda) přes lýtka. Jasná inzultace," popsal předseda disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Mělník Slavoj Tichý zatím nejváženější prohřešek na rozhodčím v letošní sezoně. „Nevím, jak za tak jasného stavu mohl rozhodčí zápas ovlivnit," nedovede si Tichý zkrat vysvětlit.

Počínání trenéra v duelu, který hosté prohráli s domácím Botafogem na plné čáře 9:2, přijde tým pořádně draho, a to i doslova. Kontumace utkání výsledkem dosaženým na hřišti je pouze kosmetickým trestem, ty další už jsou pro mužstvo, které je od nové sezony doma v Tuhani, o dost citelnější. V konečné tabulce ročníku přijde o čtyři body (aktuálně jich má deset) a především bude muset do 17. října uhradit fotbalovému svazu pokutu šest tisíc korun. Jediným trestem pro samotného hříšníka je pak zákaz výkonu všech funkcí až do konce aktuální sezony.

Zástupci Romy se proti uvedeným rozhodnutím mohou do sedmi dnů odvolat k výkonnému výboru OFS. „Řešilo se to v klidu. Klub trest přijal. Doufám, že už se to nebude opakovat, i když tu máme inzultaci každých půl roku," připomněl šéf disciplinárky neblahou statistiku.

Vedle tohoto utkání komisi zaměstnaly také vzájemné souboje Vraňan s Horními Beřkovicemi, které v utkání mužů a dorostu přinesly o uplynulém víkendu dohromady pět vyloučených. „Byl to vraňansko-beřkovický týden. Vesměs šlo o vzájemné pošťuchovačky a v jednom případě i o urážku rozhodčího," dodal Slavoj Tichý.

Nepodmíněné tresty – 5 SU: J. Kavur (Vraňany – dor.), 3 SU: P. Březina (Kly), 2 SU: J. Louček (Chvatěruby, od 24. 9.), L. Polák (H. Beřkovice), J. Frič (Vraňany), M. Korpala (H. Beřkovice – dor.), M. Krejžík (Vraňany – dor.), 1 SU: L. Plicka (Vojkovice).

Zákaz výkonu všech funkcí – do 30. 6. 2013: A. Deméter (trenér SK Roma Neratovice).

Neprojednáno: K. Tyle (Chvatěruby), R. Barnet (Botafogo), P. Růžička (Záryby B).

Pokuta – 6000 Kč: SK Roma.