„Odehrál balon a domácí hráč ho nesmyslně zezadu sestřelil. To byl bezohledný faul," měl jasno trenér Tišic Martin Brabec, podle kterého by se zákrok snad měl obejít bez vážnějšího zranění, i když střídající Štráchal po něm v utkání okamžitě dohrál. A právě to stálo podle předsedy disciplinární komise OFS Slavoje Tichého za výší trestu. „Bylo to se zraněním, což bylo uvedeno i v zápise o utkání. Šest zápasů je v takovém případě nejnižší sazba."

S oprávněným vyloučením Žáka souhlasila i domácí lavička. „Byl bych rád, aby tyhle zákroky ve fotbale nebyly, náš hráč byl potrestán zaslouženě červenou kartou," uvedl po zápase na klubovém webu hrající kouč libišského béčka Blahoslav Urbanec. Zároveň si ale postěžoval, že bez jakéholi trestu zůstala situace, která ve stejném utkání vyřadila ze hry na několik týdnů domácího Libora Tichotu mladšího. „Hostující hráč nedostal ani žlutou za hrubý faul a je z toho sádra (naštípnutý kotník). Chci tím jenom říct, že by se někteří hráči měli nad sebou zamyslet, protože všichni chodíme do práce."  

Podle hostujícího trenéra ovšem v tomto případě nešlo o úmysl, ale nešťastnou náhodu v souboji o balon. „Jejich hráč tam šel nezpevněný na dlouhou nohu, náš tím, že je vyšší, to odehrál," popsal Martin Brabec, jak mělo dojít ke zranění. Otázkou je, zda myslí stejný střet jako domácí, což se snažil osvětlit jejich kouč Tichota starší. „Hráči Tišic argumentovali, že se to stalo v normálním souboji. Ale to bylo už pouze dokončení. Protože ten zákrok proběhl o pět minut dříve a nepostřehl ho ani rozhodčí. Pak už šlo opravdu pouze o souboj o míč, ale po něm už bolest v kotníku byla velká, že hráč musel odstoupit," přiblížil. 

Nepodmíněné tresty

6 soutěžních zápasů: Miroslav Žák (Libiš B), 3 SU: Svatoslav Miker (Chlumín), 2 SU: František Firoň (Dřínov), Patrik Brož (Liběchov), 1 SU: Lukáš Feigl (Vehlovice), Petr Kraus (Liběchov), Petr Kindl (Jeviněves), Marek Horák (Chlumín), Ondřej Kubát (V. Borek B), Ondřej Hošek (Vraňany).

Změny trestů

Vyhovuje se: Petr Dvořák (H. Beřkovice) – trest se od 27. 3. mění na podmíněný, Adam Chudoba (H. Beřkovice) – trest se od 31. 3. mění na podmíněný.

Pokuty

5000 korun: Sokol D. Beřkovice (nedostavení se k utkání) + 1000 korun jako náhrada soupeři a 560 korun rozhodčímu.