Na stadionu U hájku v Čelákovicích se v sobotu odehraje druhý ročník letního mezinárodního turnaje o Ministerský pohár, který navazuje na předchozích deset úspěšných ročníků Poháru starosty města Čelákovic.

Letošního klání, které je tradičně nejkvalitněji obsazenou fotbalovou akcí tohoto druhu v republice, se zúčastní obhájce loňského prvenství Slovan Bratislava, dále Slavia Praha, FK Jablonec a Zbrojovka Brno. Příznivci se tak mohou znovu těšit na špičkové ligové týmy z Česka i Slovenska.

V 9.45 hodin bude mít výkop utkání Slavie Praha se Slovanem Bratislava, v 11.30 hodin se postaví Jablonec brněnské Zbrojovce. Zápas o třetí místo začne v 15 hodin, finále je na programu v 16.45 hodin.

Turnaj ligových mužstev pořádá také SK Benátky. Na Městském fotbalovém stadionu se bude v sobotu od 10 hodin podruhé hrát O pohár starosty města. V 10 hodin se proti sobě postaví celky Bohemians 1905 a Příbrami, o dvě hodiny později začne zápas Mladé Boleslavi a Hradce králové. Ve 14 hodin se uskuteční utkání minižáků SK Benátky, o hodinu déle pak začne souboj o třetí místo. Finále turnaje je na programu v 17 hodin.