Největší rozčarování nejspíše zavládlo ve Vysoké, kde měl nastoupit nováček okresního přeboru Cítov.

„Pár minut před výkopem zavolali, že se nesešli. Kdyby dali vědět dřív, tak se to ještě dalo řešit, některým týmům například odpadl turnaj ve Klích. Takhle jsme neodehráli nic a ještě museli zaplatit delegovaného rozhodčího. Co chtějí dělat v okrese, když se týden před jeho startem ani nesejdou,“ zlobil se trenér Vysoké Slavoj Tichý.

Důrazným varováním se stal poslední zápas nanečisto pro Tišice, které inkasovaly v Ostré, rovněž od účastníka I. B třídy, šest branek.

Především ve druhém poločase začali domácí ovládat hru, což se odrazilo i na skóre. Domácí nadšení, které po jasném vítězství sdílel i trenér Jiří Dozorec, nemohly zkazit ani dvě branky Tišic.

Hosté se sice představili v nekompletním složení, kvůli čemu se na hřiště ve druhém poločase podívali dokonce oba jejich trenéři Brabec s Kravcovem, na lehkou váhu ale porážku určitě neberou.

„Varování je to v každém případě, především v tom smyslu, že musí chodit všichni ze základního kádru, který nemáme tak široký,“ uvedl Antonín Kravcov, který k průběhu zápasu dodal: „Dozorec nám trefil tři trestňáky do šibenice, s tím nešlo nic dělat, jednou blbě vyběhl brankář, ostatní góly byly po únicích rychlých domácích hráčů. V utkání nám chyběli čtyři lidi ze základu.“

Zápas dvou účastníků nejnižších krajských tříd Lužce a Rovného byl přesunut na umělou trávu do Brozan. Kdyby mohl trenér Eletisu Štěpánek vzít toto rozhodnutí zpět, určitě by to udělal.

„Zápas nesplnil, co jsme od něj očekávali. Normální tráva a umělá, to je velký rozdíl. Navíc nám chyběli nejméně tři hráči základu a další se zranil (Šára),“ konstatoval po porážce 1:2 lužecký kouč.

Jediným úspěšným střelcem hostí byl Martin Tauchman, který srovnával na 1:1 z penalty. „Vytvoříme si mraky vyložených šancí, ale neumíme je proměňovat,“ posteskl si trenér nad starou „nemocí“ týmu.

V kompletním složení se v přípravě dosud nepředstavil ani nováček FC Mělník. Platí to i po nedělním zápase s dorostem Štětí, který Mělničtí vyhráli 4:2.
Po dovolené se sice do sestavy vrátil Fingerhut, a hned vstřelil dva góly, řada očekávaných opor ale chyběla.

„Po utkání s Byšicemi jsme šetřili Šmída s Košem. Veltruský, Škrabal a Morávek chyběli z pracovních důvodů,“ vysvětlil četné absence jeden z trenérů Filipovič.

Ten zároveň věří, že na mistrovské boje na Podolí poskládají dobrý tým. „Máme vizi, jak mužstvo složit. Na druhou stranu jsme alespoň vyzkoušeli některé hráče na jiných postech pro případ, že budeme muset alternativně něco řešit,“ našel klad na neúplné sestavě.

Relativně spokojeni tak se závěrečnými přípravnými zápasy mohli být v táborech Řepína a Záryb. Oba celky vyhrály, i když nad papírově slabšími týmy z okresních přeborů.

Byšice – Řepín 2:3
Branky Řepína: Werner 2, Dvořák.
Štětí dor. – FC Mělník 2:4
Branky Mělníka: Fingerhut 2, Králík 2. FC Mělník: Doubrava – Tichota, Zejda, Koleňák, Douděra – Pilař, Čermák, Fingerhut, Fiala – Patera, Králík.
Ostrá – Tišice 6:2 (2:0)
Branky: Dozorec 3, Kotrba, Kopic, Remenec – Temiak, Priatka. Rozhodčí: Benák. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Tišice: Němeček – Krupička, Brodský, John (55. Brabec), Březina – Vítovec, Svoboda, Klíma, Temiak – Priatka, Štráchal (80. Kravcov).
Záryby – Brázdim 3:1.
Lužec - Rovné 1:2
Branka Lužce: M. Tauchman z PK.