Probíhají závěrečné minuty zápasu dvou průměrných celků téměř nejnižší soutěže. Hostující hráči střílejí první gól. Rozhodčí Hampl branku přes signalizaci ofsajdu domácím asistentem uznává a musí za to čelit nevybíravým útokům od domácího kapitána Martina Šobra. K němu se přidává ještě Petr Böhm. Zápas je předčasně ukončen, rozhodčí přivolává na hřiště hlídku policie, nechává se podle vlastních slov ošetřit. Tak ostudně skončil fotbalový podzim na trávníku v Zálezlicích minulou neděli.

Ještě ve středu Martin Šobr ve vyjádření pro Mělnický deník (zde) ujišťoval, že se rozhodčího nedotkl a o ráně pěstí nemůže být už vůbec řeč. Na čtvrtečním jednání disciplinárky okresního fotbalového svazu ale svá slova nezopakoval. Vůbec se nedostavil. Přítomni byli pouze zástupci oddílu s prohlášením, že komise může projednat provinění obou hráčů bez jejich přítomnosti.

Komise přihlédla k zápisu o utkání, kde bylo bez námitek kapitánů, v zálezlickém případě jeho zástupce, řádění obou fotbalistů popsáno. Přítomný rozhodčí vše potvrdil a padaly tresty. Martin Šobr si nezahraje třicet měsíců. Jde o druhý nejvyšší trest na Mělnicku za posledních několik let. „Vrážení do rozhodčího, až upadl. K tomu dva údery pěstí. Jako kapitán měl být vzorem a nebyl,“ odůvodnil výši trestu předseda okresní disciplinárky Jiří Koch. Více, 36 měsíců, dostal před časem za svou druhou inzultaci jen mlékojedský Jaroslav Rybák.

Šobrův spoluhráč Petr Böhm může kopačky uklidit na osm měsíců. Rozhodčího sice nenapadl, připravil ho však o jeho hlavní symbol: „Vytáhl píšťalku z úst rozhodčího a zahodil ji.“

Do incidentu se zapojila i nezletilá dcera dnes už bývalého kapitána Šobra. Vnikla na hřiště a na rozhodčího plivla. „Rozhodčí sdělil, že za to pořadatelé nemohli, proto nebudeme oddíl trestat za vniknutí diváka na hrací plochu,“ vysvětlil Jiří Koch.
Přesto ani zálezlický oddíl bez trestu nevyvázl. Na pokutě zaplatí šest tisíc korun,
v konečné tabulce třetí třídy přijde o tři body.