Fotbalisté Lužce a Vysoké budou hrát v I. B třídě o záchranu až do úplného závěru. Dobrou zprávou nejen pro ně ovšem je, že svůj osud drží ve svých rukou. Mezi definitivně zachráněné naopak po víkendu patří už i nováček soutěže z mělnického Podolí.

Bod, který k jistotě stačil, svěřenci trenérů Kalkanta a Filipoviče splnili velmi hravě, nad neškodným Dolním Bousovem totiž vedli už v poločase 5:0.

Smutným hrdinou zápasu byl hostující brankář Stránský. Ve druhé minutě tahal ze sítě trestný kop Veselého, v osmé mu vypadl míč přímo k nohám mladíka Vláska a domácí vedli 2:0. A aby toho po dvou dalších laciných gólech v jeho síti nebylo málo, byl ještě za nesmyslnou urážku pomezního sudího vyloučen.

Stránského náhradník Skála pak inkasoval už jen jednou, když se „angličanem“ z trestného kopu prosadil Veltruský. Druhý poločas se dohrával jen z povinnosti a o čisté konto v něm po hodině hry přišel i domácí matador Dombai.

„Hlavně v prvním poločase jsme odvedli dobrý kus práce. Do druhého jsme byli nuceni vystřídat zraněného Koše a z naší strany už to nebylo ono. Ale zvládli jsme to. Jsem rád, že jsme o záchraně rozhodli už dnes a bez obav můžeme odehrát poslední kolo,“ řekl po zápase domácí trenér Željko Filipovič.

To trenér Vysoké Slavoj Tichý si může po čtyřbrankovém porážce v Luštěnicích o něčem takovém nechat leda zdát. Tím spíš, že v posledním utkání nebude mít k dispozici vyloučené hříšníky Martina Skopku a Vavreka. „Bylo to nesmyslné a zcela zbytečné,“ zlobil se kouč. Nejen těm dvěma, ale celému týmu zápas nevyšel. Hosté udrželi s domácími krok jen první půlhodinu, pak jim chybami nabídli jasné vítězství.

„Prvních třicet minut bylo celkem vyrovnaných. Pak jsme ale udělali dvě hrubky, které soupeř potrestal. O přestávce jsme si něco řekli, ale hned v úvodu druhé půle přišla hrubka Chaloupky a třetí gól. Pak už bylo po zápase. Škoda zbytečných vyloučení. Musíme bojovat, záchranu máme pořád ve svých rukách,“ dodal hostující trenér.

Vysokou bodově dotáhl Lužec, který doma porazil i páté Rejšice. I podle domácího trenéra Miroslava Štěpánka byli hosté v prvním poločase lepší, Lužec ale po obrátce přidal na bojovnosti a po fatální chybě hostujícího Nastoupila zaznamenal Uher jediný gól zápasu.

„První půle byla z naší strany špatná. Rejšice dobře kombinovaly a jejich hráči nám dělali problémy. Druhý poločas už byl z naší strany lepší. Po vedoucím gólu jsme se ale zbytečně stáhli do obrany a až do konce jsme se báli o výsledek,“ uvedl trenér Štěpánek. Hosté porážku připisují jednostrannému výkonu trojice rozhodčích na čele s hlavním Berovičem.

Ani domácí rozlučka s krajskou soutěží nevyšla sestupujícím Tišicím, které v okresním derby inkasovaly od Záryb čtyři góly. Ten první dal už ve čtvrté minutě František Valentin, který odražený míč pohotově vrátil do sítě.

Ještě do přestávky domácí po rozehraném rohovém kopu definitivně srazil do kolen Štěpánek, a to se po přestávce trefili ještě Pech s Popelkou. „Záryby byly fotbalovější. Nám už chyběla chuť i síla. Byl to pro nás už takový zápas o ničem. Vlastně se nám rozpadla celá osa, máme hodně zraněných (Brodský, K. Temiak, Svoboda, Kaňovský),“ zdůvodnil vysokou porážku trenér Antonín Kravcov.

Jeho zárybský protějšek Miroslav Babovák dodal: „Soupeř, který se už smířil se sestupem, byl hodně slabý a předem odevzdaný. Byli jsme kombinačně lepší a zaslouženě zvítězili.“

Vítěznou domácí rozlučku nedopřál svým příznivcům ani Řepín, který si teprve před týdnem připsal na konto první domácí porážku. A zopakoval ji i proti svému vůbec prvnímu přemožiteli v sezoně Kosmonosům.

Hosty poslal ještě do přestávky do dvougólového vedení Mašek. Po změně stran se sice domácím podařilo snížit, ale na vyrovnání už nezbýval čas ani síly. „Bylo to zasloužené vítězství mladého mužstva Kosmonos. Hosté hráli běhavý, kombinační fotbal, který nám dělal problémy. V závěru jsme sice snížili, ale pak už to byla z naší strany křeč,“ řekl po zápase domácí sekretář Jaroslav Urbánek.

FC Mělník – D. Bousov 5:1 (5:0)
Branky: 15. a 45. Veltruský, 2. Veselý, 8. Vlásek, 34. Žaba – 59. Klíma. Rozhodčí: Soběslav. ŽK: Veltruský – Bernat, Vacek, Vinický. ČK: 34. Stránský (DB). Diváci: 60. FC Mělník: Dombai – Škrabal, Veltruský, Jiskra, Zejda – Vlásek (80. Vlček), Koš (46. Jakub Douděra), Veselý, Kasal (50. Tichý) – Hakl, Žaba.

Luštěnice – Vysoká 4:0 (2:0)
Rozhodčí: Tobiška. ŽK: 1:3. ČK: 70. M. Skopka, 90. Vavrek. Diváci: 50. Vysoká: Chaloupka – Suchan – Merz, Štolba (46. Štauber), R. Finkous – Melounek, M. Skopka, Vavrek, Pražák – T. Skopka (46. Řízek), Rolenc.

Lužec – Rejšice 1:0 (0:0)
Branka: 64. Uher. Rozhodčí: Berovič. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Lužec: Prislupský – Stejskal, Hrdlík, Šára (58. Roučka), Špánek – Uher, D. Tauchman, M. Tauchman, J. Kučaba (82. Velický) – Merta, M. Kučaba.

Řepín – Kosmonosy 1:2 (0:2)
Branky: 83. Horník – 28. a 39. Mašek. Rozhodčí: Kudrna. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Řepín: L. Štrupl – Slepička, Vaněček, Horník, Kinzl – Kratochvíl, Novák, Prejza, Paloušek (60. Salač) – Dvořák (78. Škoda), Z. Štrupl.

Tišice – Záryby 0:4 (0:2)
Branky: 4. F. Valentin, 38. Štěpánek, 63. Pech, 80. Popelka. Rozhodčí: J. Pejša. ŽK: 1:0. Diváci: 90. Tišice: Šimek – Holec (78. Terziev), Štráchal, Vítovec, Machka – L. Temiak (40. Březina), Karlík, Máca, Blahut – Brzoň, Prejzek. Záryby: Kvasnička – Dlabač, Mikšovský, Hallík, V. Valentin – F. Valentin, Pech, Dušička, Schütz (80. Sedláček) – Štěpánek (70. Záhora), Popelka.