Zatímco na jaře disciplinárka námitku Veltrus po „svědectví“ jejich kapitána Michala Kopeckého zamítla, na druhý pokus už dospěla k závěru, že rozhodčí Přáda v utkání 22. kola okresního přeboru uvedl do zápisu jméno jiného než vyloučeného hráče, což svým podpisem stvrdili oba kapitáni. Skutečně vyloučeným ale byl kanonýr Milan Patzenhauer.

„Jak rozhodčí, tak kapitán Veltrus potvrdili jako vyloučeného Patzenhauera, zatímco v zápase o utkání byl uvedený Matějka,“ uvedl předseda disciplinární komise Slavoj Tichý.

Účastníky fotbalového podvodu dodatečně stihnou tresty. Cítov má přijít v aktuálním soutěžním ročníku o dvanáct bodů, sáhnout do pokladny pro desetitisícovou pokutu a až do vyřešení případu nemůže nasadit do hry na čtvrtečním jednání nepřítomného Milana Patzenhauera.

Rozhodčímu Přádovi komise vyměřila půlroční stopku, ze které už ale uběhla víc než polovina.Veltruský Michal Kopecký se na celý rok bude muset rozloučit s kapitánskou páskou.

Proti rozhodnutím je možno podat do týdne odvolání k výkonnému výboru OFS a Cítov podle všeho tuto možnost využije.

Nepodmíněné tresty
6 měsíců (do 22. 11. 2011): Vladan Přáda (rozhodčí), 2 soutěžní utkání: Milan Fejfar (Liběchov), Pavel Vochomůrka (Č. Kralupy), Karel Hlaváček (Sazená), Lukáš Kamínek (Nebužely), Jakub Mach (Nebužely), 1 soutěžní utkání: Ladislav Fábera (PTZ B, od 28. 8. 2011), Josef Mansfeld (Obříství), Miloslav Švancara (Všestudy), Jan Vondra (Dolany).
Neprojednáno: Lukáš Šrámek (Kly).
Pozastavení činnosti: Milan Patzenhauer (Cítov).

Změny trestů
Vyhovuje se: Daniel Kolumpek (Mšeno) – DK prominula zbytek trestu.

Pokuty
10 000 Kč:
Cítov, 1000 Kč:Veltrusy.