Do vedoucího gólu domácích, který přišel krátce před přestávkou po brejku, měli hosté několik slibných možností. Tu úvodní už ve třetí minutě na malém vápně Novák. Proti byl ale zázračným zákrokem domácí brankář. Ve výčtu následovalo břevno po hlavičce Nezbedy a na poslední chvíli zablokovaná rána Maleňáka.

I domácí trenér Roman Oliva musel uznat, že domácí nehráli v první půlhodině dobře. „Sešly se dva stejné herní styly. Hrál se velmi dobrý fotbal v rychlém tempu. Bylo to o prvním gólu. My jsme ale byli v prvním poločase v útoku neproduktivní, takže se ho podařilo vstřelit domácím,“ uvedl Olivův protějšek Jiří Kafka.

Ve druhém poločase si domácí vítězství pohlídali a navrch přidali ještě druhý gól. Definitivní podobu dal výsledku parádní střelou z přímého kopu Tomáš Šváb, který téměř z třiceti metrů nachytal hostujícího brankáře. „Ve druhé části jsme je chtěli tlačit, ale domácí nás do žádné větší šance nepustili a naopak vyráželi do brejků. Vyrovnaná hra už výrazné šance nepřinesla,“ dodal k druhému poločasu Jiří Kafka.

„V prvních třiceti minutách zápasu jsme nehráli moc dobře, nebyli jsme dostatečně agresivní. V posledních patnácti minutách jsme si ale dokázali vytvořit dvě šance a třetí už jsme i proměnili, takže jsme šli do kabin s jednobrankovým vedením. Ve druhém poločase jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili a šli jsme pro tři body,“ viděl zápas trenér vítězů.

Kutná Hora – Neratovice 2:0 (1:0)

Branky: Vančura, T. Šváb. ŽK: 2:5. Neratovice: Zavadil – Zeman, Mráz, Stanislav, Jak. Pajkrt – Drahorád (84. Vokáček) – Novák (78. Hoffmann), Maleňák, Nezbeda, Palanský – Kudela.