Překvapení podzimu přinesl výsledek utkání mezi posledním Berounem B a vedoucím kralupským Kaučukem v I. B třídě. Potápějící se domácí fotbalisté proti favoritovi zaznamenali teprve první vítězství v sezoně, hosty na čele tabulky dotáhly Lidice.

Domácí výkonem překvapili asi i sami sebe. Menší fotbalovost nahrazovali bojovností a tvrdostí. Do poločasu padl jediný gól. Poměrně brzy se o něj postaral Paluska. „Hrubá chyba! Zbytečnou malou domů doběhl domácí hráč a skóroval,“ popsal úvodní trefu zápasu hostující trenér Josef Košťál.

Že to domácí myslí s překvapením vážně, potvrdil při sólu Šíma, který po pasu mezi obránce obešel i brankáře – 2:0. „To jsem viděl jako jednoznačný ofsajd, který rozhodčí nepochopitelně nezvedl,“ dodal zklamaný kouč Kralup.

Snížení jeho týmu měl na svědomí vlastencem domácí Lehovič. Tím byl ale gólový účet zápasu vyčerpán. „Domácí nepředvedli nic extra, ale bojovali. My jsme si bez Müllera a Plicky nezasloužili nic víc. Seběhly se nám všechny zápasy, takže nebylo odkud tým doplnit. To však není omluva. Na hřišti to vypadalo, jako když hráči nechtěli vůbec hrát,“ rozebíral ostudnou prohru trenér. Před ním teď stojí těžký úkol dát během týdne svůj celek dohromady na sobotní domácí utkání pravdy s dotírajícími Lidicemi.

Kralupy: Nádeník – Beneš, Máj, P. Šimáček (80. Rosenkranc) – Jeřábek, Polák, Horký, Černý – Marek – Pánek, M. Šimáček.