„Máme mimo až devět hráčů, což je pro nás vražedné, protože nemáme dorost ani béčko a není tedy, kam sáhnout,“ osvětlil manažer zápských fotbalistů Michal Mašek, podle kterého jeho klub sáhnul k podobnému kroku vůbec poprvé v historii.

„Samozřejmě to nechceme dělat, ale pro nás a bohužel ani pro soupeře by takový zápas nebyl ideální,“ doplnil s tím, že za četné absence může souhra několika okolností. „Asi tři hráče máme po očkování. Někteří další mají drobná svalová zranění, což přičítám i pauze po koronaviru.“

Příprava: Sokol Libiš - Dukla Praha B (3:3)
Povzbudivý start! Neratovice mají cenný skalp, krok s třetí ligou držela i Libiš

Už na sobotu má přední tým uplynulých sezon ČFL na programu další a v rámci letní přípravy závěrečný zápas. Kompletně rekonstruovanou hrací plochu pokřtí duelem s rezervou plzeňské Viktorie (výkop v 17 hodin). Po jeho skončení vypukne v areálu SK tradiční pouťová zábava.

„Určitě zveme všechny fanoušky z okolí. Kromě oficiálního otevření hřiště dojde i na přejmenování stadionu po mém otci,“ uvedl Michal Mašek. Připomněl tak smutnou událost, která jeho osobně a rovněž i zápský fotbal krutě zasáhla letos na jaře v podobě úmrtí Františka Maška, dlouholetého šéfa klubu a bývalého starosty městysu.

Fotbal. Ilustrační foto.
Pšovecká dvojí sprcha Slanému, Nová Ves si v turnaji jmenovců neškrtla