Kdy a kde jste se k fotbalu dostal úplně poprvé?
Bylo mi pět let a první kroky jsem začal dělat v České Lípě na stadionu U Ploučnice. 

Prošel jste i mládežnickými kategoriemi v Mladé Boleslavi. To musela být paráda být součástí jednoho z nejpřednějších klubů v Česku…
Do Boleslavi jsem zavítal v šestnácti letech a na to období vzpomínám moc rád. Prošel jsem dorostem a zahrál si i dorosteneckou extraligu. V klubu pracovali a věřím, že i nadále pracují s mládeží na velké úrovni. 

Kdo vás tehdy trénoval a koho jste měl z koučů v oblibě?
První byl pan Mašek, který mě do Boleslavi přivedl. Poté pánové Sedláček, Staner, Skramužský a Klein. Ale na koho vzpomínám nejraději, to je Milan Pechanec. Byl to člověk, který mi dal po všech stránkách úplně nejvíc.

Proč jste z Boleslavi odešel? 
Asi jsem nebyl tak dobrý, abych dostal v hlavním týmu šanci. Odešel jsem na zkoušku do třetiligové Hlavice a hned si přetrhl křížový vaz. Dva roky jsem neviděl míč a k dnešku mám za sebou pět operací. Na dálku děkuji doktorovi, s jeho pomocí jsem se vždy vrátil. 

Jak jste se objevil v Zárybech?
Po zranění jsem byl ještě hráčem Vilémova. Hrál se tam krajský přebor a postoupilo se do divize. Potíž ale byla v dojíždění, cesta trvala tři hodiny. Tehdy jsme se domluvili s panem Burešem ze Záryb. Sedli jsme si, na všem se domluvili a bylo hotovo.

Z Liberce do Záryb to ale také není zrovna blízko…
Je to devadesát kilometrů, ale jen po dálnici. Trvá mi to ani ne hodinu a to se dá zvládat úplně v pohodě. 

Jak si vé působení v Zárybech pochvalujete? 
Jsem tu se vším spokojený. Máme výbornou partu, vynikající fotbalisty a navíc parádní fanoušky, kteří s námi jezdí všude. Zázemí, které nám vytváří pan Bureš, je také skvělé, za to mu patří velké díky. Bez něj by tu fotbal na takové úrovni nebyl.

Dnes je vám jednatřicet. Od vašich začátků se určitě změnila spousta věcí…
Trénuji děti ve Slovanu Liberec, takže mohu říct z vlastní zkušenosti, že fotbal jde nahoru. Snažíme se držet krok s předními evropskými kluby. Co se týče dospělého fotbalu, tam už je to horší. Přístupy hráčů dávno nejsou tak zarputilé, vytratil se respekt, pokora a chuť učit se od starších. 

Cizí vám není ani futsal…
S Českou Lípou jsme postoupili do nejvyšší soutěže a povedlo se mi dát za dvaadvacet utkání pětadvacet gólů. Stal jsem se čtvrtým nejlepším střelcem ligy. Na konci roku jsem byl navíc vyhlášený jako osmý nejlepší futsalista v Česku, v důchodu budu mít alespoň na co vzpomínat. Působil jsem i ve Spartě. Na testech dopadlo vše na jedničku a dostal jsem se do užšího kádru. Pracovní povinnosti mi ale nedovolily ve Spartě zůstat, v současnosti jsem opět hráčem České Lípy.

Neoslovil vás pan Šuba, trenér Mělníka, abyste hrál za Olympik? Zkušenost v lize tým potřebuje…
Proti Mělníku jsem odehrál nespočet utkání, s Pavlem Šubou se známe. Nabídka nepřišla a teď nedovedu odpovědět, zda bych ji přijal. Olympik už má kádr na sezonu dávno připravený.

Udělal jste v rámci fotbalu někdy něco, čeho jste litoval a co byste zpětně změnil?
Občas mě zamrzí, že jsem tomu všemu jako mladý nedal víc. Když se dívám v televizi třeba na Milana Škodu, se kterým jsem hrál, tak si řeknu, že to dotáhl o něco dál než já. Ale kdyby se vše vyvíjelo jinak, nepotkal bych ženu svého života. Ve všem mě podporuje, žene dopředu a za to jí moc děkuji. Tenhle život bych neměnil.

Kdybyste měl určit svůj největší sportovní zážitek, vybral byste si?
Největší zážitek mám asi z futsalového prostředí a je to ten postup s Českou Lípou. Byl to historický okamžik, žádný jiný kolektivní sport tam nedokázal postoupit do nejvyšší soutěže. Velkou váhu dávám samozřejmě i tomu, že jsem se stal jedním z nejlepších střelců v Česku. Krásnou chvílí byl i zápas s Kladnem, přišla nás podpořit téměř tisícovka fanoušků. Já dal dva góly a utkání přenášela i televize.