Při pohledu na tabulku čeká Záryby lehký úkol. Sokol jede na půdu předposlední rezervy Dobrovice, kde budou chtít svěřenci trenéra Jana Vlčka odčinit prohru ve finále poháru a navázat na poslední vysokou výhru 7:0 nad Říčany.

DOBROVICE NA HRANĚ
Soupeři Záryb se letos nedaří. Na jaře hráči FK vyhráli v základní hrací době jen třikrát, padli už čtyřikrát v řadě. A pokud o víkendu Dobrovice nezabere, soutěž pravděpodobně opustí.

„Teď už to asi vypadá, že se s A. třídou budeme muset rozloučit. Ale nic to nemění na tom, že proti Zárybům chceme tři body," tvrdí odhodlaně Josef Hůlka, trenér soupeře.
Poslední vzájemné utkání dopadlo na podzim pro tým z Mělnicka parádně – Sokol doma vyhrál 6:0.

„Přiznám se, že Záryby moc neznám, na posledním zápase jsem nebyl. Co jsem slyšel, tak hrají dobrý a útočný fotbal, takže se s tím musíme nějak poprat. Ještě nevím, zda budeme mít k dispozici někoho z A-týmu. Možná využijeme naše dorostence," říká Hůlka.

FACKA V POHÁRU
To kormidelník zárybské lavičky může být o poznání klidnější. Ani on ale nečeká jednoduchou cestu ke třem bodům. Na týmu se navíc podepsala nepovedená pohárová odveta.

„My se hlavně musíme zvednout psychicky, protože jsme ztratili dobře rozjeté finále. Snad se to podaří, byla by to vzpruha. Doma jsme na podzim Dobrovici přejeli. Hodně u nich záleží, zda budou doplnění o hráče z áčka," upozorňuje Jan Vlček, trenér Záryb.

Sokol nebude v nejsilnější sestavě, někteří hráči nebudou trenérům k dispozici. Nedělní zápas by ale Záryby měly v pohodě zvládnout a získat tři body. „Víte sám, jak to při takových zápasech chodí. Mohou hrát úplně v klidu," říká na závěr Vlček.