Okresní fotbalový přebor nachystal o víkendu souboj druhého s prvním. Pokud nechtěly domácí Záryby ztratit s Veltrusy kontakt, musely bodovat. Nakonec se jim povedlo dokonce vyhrát (2:0).

„Od začátku jsme hráli pozorně a bylo jen otázkou, kdy se dostaví branky. Kompaktně zahrála obrana na čele s Brůžkem. Za předvedenou hru zaslouží pochvalu celé mužstvo,“ chválil zárybský trenér František Vítů.

V prvním poločase udeřil jeho tým jednou. Po rohu si dávali hráči Záryb přednost, až se rozhodl kapitán Mikšovský, že on bude autorem vedoucího gólu. Po změně stran potvrdili domácí větší aktivitu ještě jednou z kopačky Schütze.

Po čtyřech chudých kolech se dočkaly Tišice. Domácí Pétézetka nejenže prohrála 1:3, ale přišla o dva klíčové hráče Jaroslava Fridricha pro zranění kolene a vyloučeného Brabce. Ve 22. minutě po rohu hlavičkoval do šibenice John. Po dalších deseti minutách vstřelil ze skrumáže druhou branku hostí Holomek. Domácím vysvitla naděje ve 47. minutě. Po faulu na střídajícího Bláhu Hruška z penalty snížil. Domácí snažení ale ukončil po dalším centru ze standardky hlavou Brodský. „Hosté odvedli velmi dobrý výkon a zcela zaslouženě odváží tři body,“ uznal kvality soupeře sekretář PTZ Jiří Rous.

Fotbalisté Dolních Beřkovic nedokázali na jaře ani potřetí potvrdit vítězství zvenku plným bodovým ziskem na domácím hřišti, kde čekají na výhru od 4. kola. Už sedmá remíza přibyla na konto Sokola proti zachraňujícímu se týmu Kel (1:1).

Jak vyrovnanou soutěží je okresní přebor, odhaluje Velký Borek. Slávistům se po výborném vstupu do jara přestalo dařit a během čtyř kol se propadli z pátého na dvanácté místo.

V sobotním mači na hřišti jen o bod lepších Vojkovic branka nepadla, a Vojkovičtí tak zaznamenali třetí remízu v řadě. „Domácí sice byli nejslabších týmem, proti kterému jsme hráli, my jsme ale hráli špatně,“ shodli se po utkání hosté.

Jediným na jaře neporaženým mužstvem zůstávají Byšice, které zdolaly Libiš B 3:0. „Zase až tak přesvědčivé to nebylo, ale asi zasloužené, i když jsme se dost natrápili. Utkání ovlivnilo trochu přísné vyloučení jednoho z hostujících hráčů v prvním poločase,“ poznamenal kapitán Byšic Petr Proksch.

Proti Libiši dokázal už v pátém utkání v řadě skórovat Jiří Lauda. „Daří se mu, proměňuje šance. Tentokrát nachytal hostujícího Mráze zaskakujícího v brance ranou zdálky,“ dodal Petr Proksch. Vydrží neporazitelnost Vitaně i v příštím kole, kdy hostí Záryby?