Jak jste se vlastně k zárybskému angažmá dostal?
Z mé strany jde o takovou výpomoc známému, který mě požádal, zda bych zaskočil, tak jsem to vzal. Záryby jsem jinak viděl už na turnaji ve Štěrboholech a jako mančaft se mi líbily. Jednoho z hráčů dokonce znám, trénoval jsem ho na Kypru (Miroslav Krulich – poznámka autora). Těším se na to.

Z bydliště to nebudete mít Záryb zase až tak daleko, že?
Ano, bydlím kousek, na Černém Mostě, takže to mám blízko, jen asi okolo patnácti minut. A byl to také jeden z důvodů, že jsem to vzal.

Musí vám být asi jasné, s jakým cílem do Záryb přicházíte…
Mají ambice postoupit. Jsou první, tak doufám, že jim to nezkazím a společně se nám to povede.

Jaké to je přebírat tým, který v poločase vede soutěž?
Zatím nevím. Každopádně se toho nebojím. Jdu do Záryb dělat svou práci. Celý život jsem hrál fotbal a dlouho už také trénuji, takže je to pro mě normální věc.

Můžete připomenout vaše předešlá trenérská angažmá?
Byl jsem v Dunajské Stredě ve druhé lize, také jsem trénoval na Kypru a pak různě tady po okolí v Čelákovicích, v Lysé nad Labem… Naposledy jsem s Karlem Jarolímem působil ve Slovanu Bratislava a pak jsem měl přestávku.

Kdybyste měl přiblížit vaši trenérskou filozofii…
Chci hrát technický fotbal na dost přihrávek mezi hráči a kombinací se dostávat do pro soupeře nebezpečných prostorů, odkud důrazem a takovou tou fotbalovou chytrostí zakončovat. Chci to hrát pro lidi, aby se jim na to hezky dívalo.

Půjde něco podobného aplikovat v Zárybech?
Viděl jsem je na turnaji ve Štěrboholech. Proti soupeři hrajícímu o dvě třídy výš hráli 1:1 a bylo to celkem podle mého gusta. Mají tam některé zkušené hráče a celkově to mají dobře skloubené. Jejich fotbal se mi líbil, hráli dobře. Nebylo to žádné nakopávání a hráli i odvážně. Na tom nechci nic měnit. Měli i nějaké šance, i když zároveň i trochu štěstí, že nedostali. Ale jinak to byla zasloužená remíza.

Takže váš předchůdce podle vás odváděl s týmem dobrou práci?
Skončili první s náskokem jednoho bodu, tak ta práce asi byla dobrá. Toho kluka (Stanislav Slavík) neznám, ale něco tam určitě udělal. Doufám, že se mi bude dařit přinejmenším jako jemu.

Jak na vás při prvním tréninku zapůsobilo prostředí v Zárybech?
Je to takové vesnické mužstvo, ale kluci jsou v pohodě. Hřiště i trávník je celkem dobrý. Mají tam i nějaké plány vybudovat hřiště s umělou trávou o rozměrech šedesát na třicet. Když se to podaří, tak tam budou slušné podmínky na I. B třídu a možná i I. A třídu.

Znáte z dřívějška některého ze zárybských hráčů?
Ano, Mirka Krulicha. Začínal myslím ve Spartě. I když teď trošku přibral, tak má dobrou kopací techniku i organizaci hry. Dá se říct, že se to bude točit hlavně kolem něj a jeho bráchy, který je v mužstvu taky. Myslím, že na nich jako nejzkušenějších bude hodně záležet a budu na ně také spoléhat.

Určitě máte velké zkušenosti z ligy. Co ale ty s fotbalem na tak nízké úrovni?
Samozřejmě nějaké jsou. Kluka mám v Kyjích, kde jsem občas taky zaskakoval, když se jim na to vybodli trenéři a požádali mě, abych to dotrénoval.

Nebojíte se třeba slabších výkonů sudích?
To je všude stejné, jestli je to druhá třída, přebor nebo liga. Jsou to jen lidi. A když vás budou chtít poškodit, tak to udělají. S tím se ale musíme vyrovnat.

Hrajete vy sám ještě aktivně? Nekopnete si třeba i za Záryby?
Hraji v Kyjích. Říkali mi, že chtějí, abych si udělal do Záryb i registračku, kdyby bylo náhodou málo hráčů. Ale nevím. Nedělá to dobrotu, když je trenér zároveň i hráčem. Mám registraci v Kyjích, kde hraji s mladším synem Adamem. Jsme na druhém místě, takže máme taky šanci postoupit.

Tibor Mičinec

Bývalý slovenský fotbalový útočník a reprezentant (nar. 10. října 1958) odehrál v letech 1984 – 1987 za Československo sedm utkání a vstřelil jeden gól. V domácí nejvyšší soutěži odkopal 266 utkání s bilancí 85 gólů. Nejslavnější léta prožil v pražských Bohemians, se kterými získal v roce 1983 titul a postoupil do semifinále Poháru UEFA. První ligu hrál také na Kypru (50 startů, 19 branek) a ve Španělsku (1/0). Dnes nastupuje s mladším synem za Kyje a věnuje se trénování. Jeho hlavním koníčkem je sport, vedle fotbalu třeba tenis a plavání.