V důležitém utkání o klidný střed tabulky nastoupila obě mužstva oslabena o několik hráčů (Dušička, Valentin respektive R. Finkous, Sankot, T. Skopka, Silný, Kuzmeniuk). Úvod vyzněl lépe pro hosty. Už na začátku 3. minuty se ujali vedení z penalty Slavojem Tichým za ruku Babováka. Za několik minut M. Skopka střelou do šibenice zvýšil. Domácí přistupovali k hráčům soupeře pozdě a ti měli spoustu času na útočení i úspěšné zakončení. Ve 25. minutě si míč vyměnili P. Tichý s Vavrekem, který s pomocí teče domácího obránce přidal třetí gól.

Domácí, kteří rozhodně nemají bodů na rozdávání, nastoupili do druhé půle s odhodláním vyrovnat a daleko k tomu nescházelo. Po hodině chybovala hostující obrana a Mikšovský se ve skrumáži dokázal orientovat nejlépe – 1:3. Hostům se ve druhé půli přestalo dařit, vázla rozehrávka a domácí si vytvořili převahu, která postupem času gradovala. V 77. minutě se odrazil v pokutovém území Vysoké míč na ruku Totta a kopala se penalta i na druhé straně. Mikšovský nezaváhal a kontaktním gólem zavelel k závěrečnému náporu. V samotném závěru měli ještě šanci hostující Štauber a domácí Záhora, na jehož centr Zárybští hráči nedosáhli. Na výsledku už se nic nezměnilo.

„Měli jsme katastrofální začátek. Pozdě jsme přistupovali k hráčům a nechávali jim příliš prostoru. Chyběla mi agresivnější hra zálohy. Druhý poločas jsme si vytvořili tlak i příležitosti, ale bohužel na vyrovnání už nebyl čas. Snad budeme bodovat venku, kde se nám daří v poslední době víc než doma, kde jsou hráči pod větším tlakem,“ vyjádřil se domácí trenér František Vítů. „Chybělo nám šest hráčů, ale vyšel nám nad očekávání úvod zápasu, kterým jsme utkání rozhodli. V závěru měli domácí drtivý tlak, ale taktickou hrou jsme vítězství i s trochou štěstí udrželi,“ přidal se kouč vítězů Václav Řízek.

 

 

Branky: 60. a 77 z pen. Mikšovský – 3. Sl. Tichý z pen., 8. M. Skopka, 25. Vavrek. Rozhodčí: Holý. Záryby: Kvasnička – Kuba – Novák (65. Merta), Brůžek, Hallík – Štamfest (75. Kutílek), Mikšovský, Babovák, Šindelář (58. Záhora – Sedláček, Enökl. Vysoká: J. Finkous – S. Tichý –Štolba, P. Tichý, Fidrant – Řízek, Hlaváček, Vavrek, M Skopka – Tott, Pešan.