Body k záchraně potřebují obě mužstva, ale domácí Pšovka šla od začátku za vítězstvím důrazněji. Její snaha ale nebyla dlouho vyslyšena a fotbalový bůh jim připravil mnoho nepříjemných chvilek. Svěřenci trenéra Drápala se ale vybičovali k závěrečnému tlaku, ve kterém si zajistili zasloužené vítězství. V prvním poločase hráli domácí s větrem v zádech a hráči se snažili hlavně o střelbu z dálky. Už v 9. minutě vystrašil brankáře Majtaníka dělovkou Martin Král a ten míč jen s problémy vyrazil. Svůj cíl nenašly ani dalekonosné pokusy Olšiaka, Krále a Pokorného.

V závěru poločasu měli dvě šance i hosté. Nejdřív vybídl Koutský přihrávkou k zakončení Bečváře, ale ten mířil jen těsně vedle. O chvilku později se před gólmana Krále proháčkoval Průcha, ale domácí gólman stačil nohou míč zablokovat. Těsně před půlí spálili domácí první z tutovek. Šimon našel těsně před brankou volného Bártu, ten ale míč špatně trefil.

Do druhého poločasu vlétli domácí hráči jako uragán. Už po dvou minutách lovil po Bártově trestném kopu míč ze sítě gólman Majtaník. Radost domácích ale zkazil praporek pomezního sudího.

O chvilku později byl v průniku stažen ve vápně Pokorný, ale Bártovu penaltu k levé tyči Majtaník vyrazil. A když pak mířil z malého vápna nad i osamocený Pokorný, začalo to být pro domácí zlé. Ti se ale po předchozích nezdarech nesložili, ale naopak svůj tlak ještě stupňovali. To už se ale začalo blýskat nejen na obloze, ale i na hřišti, na což doplatila vyloučením hned trojice hráčů.

Snaha Pšovanů byla odměněna zaslouženým gólem až v 70. minutě, kdy se střela Šmída se štěstím odrazila od tyče do sítě. A když se o pět minut později vřítil po přihrávce Bárty do pokutového území Martin Král a střelou do protipohybu gólmana dal druhý gól, nebylo o vítězi pochyb. „Vyhráli jsme zcela zaslouženě, když jsme neproměnili celou řadu dalších šancí včetně penalty. Hosté nás přehrávali v důraznosti, ale my jsme si aktivní hrou vynutili převahu. Body jsou doma a my jsme udělali další důležitý krok k záchraně,“ neskrýval radost kouč František Drápal.