„Opět jsme do turnaje vstoupili doslova se zataženou brzdou,“ zlobili se oba trenéři mělnického výběru, když jejich tým hned dvakrát inkasoval po pěti minutách hry. „ Přitom jsme na to kluky důrazně upozorňovali, že už jsme si zkaženým začátkem prošli několikrát v základní části. Zbytečně,“ postěžoval si Randák s tím, že přestože kluci po změně stran zabrali a skóre srovnali, nedůsledně obsazený hráč jim po rohovém kopu dal rozhodující třetí gól.

„Zbytečná prohra s Rakovníkem nás stála mnoho sil a hned v následujícím střetnutí jsme nestačili na Kolín a podlehli vysoko 2:5,“ komentoval další duel Guttenberg s tím, že ani tady na pohled jasný výsledek nevypovídá tak úplně přesně o jeho průběhu: „Soupeř nás vyučil v produktivitě. Co nám byla platná dvě břevna a tyč, když nedáme ani nejméně dva samostatné nájezdy na brankáře.“

Dva prohrané zápasy odsoudily výběr OFS Mělník do spodních pater tabulky bez možnosti hrát o postup. Trenéři využili přestávku na oběd k rozebrání taktických chyb, přeskupení sestavy a dalšímu burcování svěřenců před posledním střetnutím s doposud suverénním Benešovem. „Na hřiště zřejmě přišlo jiné družstvo. Soupeře, který už se viděl na republice, jsme zaskočili bojovností a záhy se měnilo i skóre v náš prospěch.“

Konečná výhra Mělníka 4:2 srazila benešovské naděje na postup na bod mrazu a překvapivě se tak radoval Rakovník! „Nebýt gólu z poslední minuty, byli bychom tam asi my. Ale na kdyby se nehraje. Velká škoda, žádný soupeř nebyl lepší natolik, aby nás přehrál,“ shodli se oba trenéři.

Mělnický výběr si tak odvezl pohár za čtvrté místo, individuální trofej pro nejlepšího střelce si s třemi zásahy vysloužil kralupský rodák Lukáš Batka. Ten si ji však musel ještě vystřílet v dodatečném penaltovém souboji, ve kterém byl lepší dvou soupeřů se stejným počtem gólů na kontě. Jeho výkon zaujal trenéra středočeského krajského výběru Kormaníka natolik, že se na místě domluvili na další spolupráci.

Třináctiletí fotbalisté tímto turnajem v Danone Cupu skončili, v příštím roce je nahradí výběr ročníku narození 1997. „Připravujeme opět výběrový kemp, který se uskuteční ve Mšeně na konci srpna. Přesný termín upřesníme a pozvánku na kluby s žákovskými celky pošleme včas,“ dodal vedoucí týmu Štefan Kúr.

Autor: Pavel Suk