Opravdový brankostroj mohli vidět diváci v úvodním víkendovém zápase mezi pořádajícím FC Beck a týmem Odoleny Vody (9:5). Střelecky se dařilo Tichému, který zatížil konto soupeřova gólmana čtyřmi góly.
„Zápas skončil hodně divokým výsledkem. Hráči byli útočně naladěni a v obraně to často hořelo. V utkání jsme zkoušeli nové hráče, o které máme velký zájem. Chceme, aby v mělnickém dresu hráli hráči, kteří mají ke klubu určitý vztah. V současné době máme kádr, pro který by nemělo být problémem splnit první úkol v budování nového mužstva – postup do třetí třídy,“ řekl domácí trenér Željko Filipovič.
V důležitém utkání o umístění v základní skupině se proti Vysoké trochu překvapivě prosadil účastník okresního přeboru Velký Borek (2:4). Slávia tak svou skupinu vyhrála bez ztráty bodu.
„Nepodali jsme optimální výkon, hráli jsme v základní sestavě bez možnosti střídání. Nepřišli mi tři dorostenci, kteří to slíbili. A Šimon oznámil, že chce přestoupit do Botafoga,“ zlobil se trenér vítězů Zdeněk Hliněný a dodal: „Soupeř byl pomalý. Ve druhém poločase jsme mohli dát mnohem víc branek, když svá sóla neproměnili Vaněk, Švanda ani Paloušek.“
To trenér Vysoké Václav Řízek bere porážku s nadhledem: „Jde pořád jen o přípravu. Porážce nepřikládám žádný větší význam. Nakonec v přípravách se nám většinou nedaří. Důležitý bude vstup do mistrovských zápasů.“
Hořínský účastník okresního přeboru měl nad mlékojedským Startem celé utkání mírnou převahu, kterou dokázal využít ke vstřelení dvou gólů (2:0). A protože ani hosté zápas nevypustili, bylo k vidění kvalitní a slušně hrané utkání.
„Soupeř byl po celé utkání pohyblivější a vlastně nás k ničemu vážnějšímu nepustili. Jejich vítězství je plně zasloužené,“ vysekl poklonu mlékojedský Josef Frajbiš.
Jeho protějšek Jiří Kaiser oponoval: „Tak jednoduché to zase nebylo, ale je pravda, že jsme byli pohyblivější. Mužstvo není špatné a má budoucnost. O záchranu v okresním přeboru se ještě popereme. Nic není ztraceno, i když máme hodně těžký začátek.“
Ve druhém duelu skupiny B porazily Kojetice Vražkov 3:2.

Jaromír Hejna