Domácím hodně chyběl potrestaný stoper Slavoj Tichý, ale obranu vyztužil další mladý hráč – Martin Merz, který je ve Vysoké na hostování z Neratovic/Byškovic. „Martin odehrál celý zápas bez chyby a ukázal, že bude velikou posilou,“ pochválil pravého obránce trenér Václav Řízek.

Domácím patřil úvod. Vavrek a po něm ani Tomáš Skopka ještě své šance neproměnili. Ale přišla 22. minuta a s ní centr Martina Skopky na volného R. Finkouse, který hlavou do protipohybu gólmana poprvé rozvlnil síť – 1:0.

Ještě do poločasu ale stačili hosté vyrovnat. Ránu z trestného kopu z dvaceti metrů vyrazil gólman J. Finkous pouze před sebe a dobíhající Švec vyrovnal – 1:1.

Domácí utekl úvod druhého poločasu. Už ve 48. minutě napřáhl z téměř dvaceti metrů hostující Zahrada a Finkous podruhé lovil míč ze sítě – 1:2. O chvilku později se navíc z vyložené šance netrefil bousovský Vynikal a domácí byli v té chvíli na ručník.

Šance na zvrat v utkání se domácím naskytla v 58. minutě, po vyloučení Kynčla. Přesilovku využil už za osm minut se štěstím Tomáš Skopka, když se k němu odrazil míč po závaru před hostující brankou. S tím se ale hosté nechtěli smířit. Varováním pro domácí byla 72. minuta, kdy Finkous jen s námahou vyrazil tvrdou ránu na tyč.

Dokonalé k. o. pro domácí zařídil svým vyloučením Jakub Sankot. Hosté ožili a deset minut před koncem po tečované střele Kubečka strhli vedení na svou stranu.

Závěrečný tlak domácích zůstal pouze u série rohových kopů a nakopávaných míčů, se kterými si pozorní obránci hostí poradili. „Citelně nám chyběl Sláva Tichý. Bylo to bojovné utkání, ve kterém byli hosté šťastnější, když dva góly dali po tečích našich hráčů. Nespokojen jsem s obráncem Sankotem, který byl opět zcela zbytečně vyloučen,“ řekl po utkání kouč Řízek.

 

Branky Vysoké: 22. R. Finkous, 66. T. Skopka. Rozhodčí: Kaválek. ŽK: 3:2. ČK: 79. Sankot – 58. Kynčl. Diváků: 100.
Vysoká: J. Finkous – B. Štolba – Merz, Fidrant, Sankot – Vavrek, Nový (65. D. Řízek), Hlaváček (86. Štauber), M. Skopka – R. Finkous (46. Kuzemniuk), T. Skopka.