Máte za sebou velmi tvrdou přípravu. Jak ji hodnotíte?
Celkově byla pro kluky hodně těžká. Sehráli jsme třeba tři vítězné zápasy během jednoho týdne a zejména v utkání s Třeboradicemi bylo vidět, že toho tým má dost, soupeř vystřídal skoro dvě jedenáctky. Nechci ale hodnotit jednotlivě. Když to vezmu z celkového hlediska, všechny soupeře jsme dokázali přehrát. Nasazení, rychlý přechod do útoku, to se dařilo a s tím byla spokojenost.

Na čem se musí rychle zapracovat?
Chybí nám větší klid v konečné fázi všech akcí. Podstatou ale je, že se do šancí umíme dostat a dostáváme se do nich ve více hráčích naráz. Osobně si myslím, že máme určitě na to, abychom rozhodovali zápasy už třeba během prvních šedesáti minut.

Kdo z hráčů nejvíce překvapil a kdo naopak nejvíce zklamal?
Jak jsem řekl, nebudu hodnotit jednotlivě ani zápasy, ani hráče. Nějaké připomínky ohledně výkonů samozřejmě mám, ale některé věci by měly zůstat v šatně. 

Do Libiše jste přišel v době, kdy byl tým na kolenou. Teď musí být situace naprosto odlišná…
Kluci za tu dobu udělali velký pokrok. Nastavila se tu nějaká pravidla, a i když jsme přísní, vše funguje a fotbal tým baví. Když na tréninku máte dvacet hráčů, na kterých je vidět, jak chtějí, ani nemůžete být nespokojený. Vznikla tu konkurence a to samo o sobě nutí pořádně makat. Navíc hráčům neustále říkáme, že za rok mohou být úplně někde jinde.

K tomu jistě pomáhá i Peter Očovan, nová posila…
Určitě. Je to jeden z důvodů, proč jsem o něho stál. Kluci by si z něj měli vzít příklad a měl by být jistou motivací. Je to profesionál, kterému je úplně jedno, jakou soutěž hraje. Na tréninky chodí o hodinu dříve, jeho přístup je neskutečný. 

Už v sobotu vás čeká první zápas přeboru. Řešíte vy osobně vůbec soupeře, který proti vám nastoupí?
V divizi jsme si ověřili, že se můžeme rovnat s každým. Samozřejmě se snažím kluky přimět k nějakému respektu a pokory vůči soupeři, ale není důvod se bát. Krajský přebor pro mě bude novou soutěží, týmy neznám. Generálku s Lysou nad Labem jsme ale zvládli (5:2) a věřím, že i s Nespeky vše půjde.