Žákovští fotbalisté FK Neratovice/Byškovice ve středeční domácí předehrávce jednoznačně přehráli béčko pražské Sparty a na čele divize odskočili pronásledovatelům na tři respektive čtyři body. Postup do ligy se tak může stát realitou již o tomto víkendu, kdy se předposlední kolo soutěže dohrává, postačí k němu souhra nezdarů obou nejbližších pronásledovatelů – pražských Junioru a Meteoru. Bez ohledu na výsledky konkurence si pak mohou Neratovičtí splnit svůj sen o účasti v nejvyšší soutěži v závěrečném kole, které odehrají za týden v Karlových Varech. Mladší tým pak splnil roli kata lídrů tabulky a vybojoval proti atraktivnímu soupeři cenný bod.

Starší žáci:

Neratovice/Byškovice 3 (0)
AC Sparta Praha B 0 (0)


Domácí trenéři měli na paměti vysokou porážku ze hřiště soupeře, a tak zpočátku naordinovali opatrnější taktiku. Během bezbrankového poločasu si trenérské trio dobře přečetlo hru hostí a do druhého dějství nastoupili domácí v podstatně ofenzivnějším rozestavení. Obraz hry se tím zásadně změnil a soupeř se dostal pod tlak, kterému neodolal. Po brankách Zámečníka, Šulce a Synka nedali soupeři žádnou šanci.


Mladší žáci:
Neratovice/Byškovice 1 (0)
AC Sparta Praha B 1 (1)


Proti lídrovi tabulky nastoupili mladíci povzbuzení výsledkem starších bez respektu s jasnou snahou se na favorita vytáhnout. Ze začátku byli lepší hosté, což vyústilo v jejich vedoucí gól. Postupně se hra vyrovnávala a ve druhé půli už dominovali domácí, kteří po krásné spolupráci Kettnera s Weinerem vyrovnali. Při troše štěstí mohl Kepšta dokonce vstřelit vítězný gól. Více než výsledek těší předvedená hra, která nepostrádala kvalitu. Kluci byli Spartě zcela rovnocenným soupeřem a jen potvrdili, že na silné týmy umí zahrát.

Škraloupem utkání bylo chování trenéra Sparty, který obvinil realizační tým Neratovic z neoprávněného nasazení starších hráčů a odmítl podat domácím trenérům po zápase ruku. „Je to absurdní nesmysl,“ zůstávali klidní činovníci domácího oddílu.