Žákovský tým FK Neratovice/Byš­kovice na podzim platil vnejvyšší soutěži nováčkovskou daň. Poslední místo je však především dílem několika odchodů klíčových hráčů do českých velkoklubů. Jejich zájem nadáletrvá.

Už po pátém kole podzimní části ligy zamířili do Slavie Praha Jakub Zámečník a Radomír Synek. Na konci ledna vyměnil neratovický dres za mladoboleslavský kapitán Petr Tvrdý. „Od prosince trvá zájem Sparty Praha oPatrika Brože a Stanislava Klobásu. Oba pravděpodobně zatím zůstanou vNeratovicích,“ sdělil trenér Pavel Stuchlý stím, že během zimní přípravy byli staženi zhostování vLibiši Luboš Kepšta a Jan Kostelníček, zmladších žáků kouči přeřadili na zimní přípravu do starších Davida Prejzu sJakubem Kučerou.

Náročnost soutěže a nelichotivé umístění po její první části. Obojí stojí za tvrdou zimní přípravou neratovických žáků před jarními odvetami vžákovské lize. „Vzápasech během zimní přestávky chceme postupně budovat mužstvo pro dohrání jarní části a zároveň připravit mužstvo sperspektivou na příští sezonu,“ informoval trenér Stuchlý.

Přípravu tým zahájil už 4.ledna. Od té doby kluci stihli vyhrát domácí halový turnaj. Ve čtyřech utkáních zimní ligy na domácí umělce nepoznali hořkost porážky. Těžší soupeři však teprve přijdou na řadu vpříštích čtyřech týdnech, které zbývají do ostrého mistrovského startu vMladé Boleslavi. Vplánu jsou modelová utkání mimo jiné tuto sobotu vKladně, nebo doma se Slovanem Liberec (24.února).