Zatímco v podzimním duelu jeli svěřenci trenéra Jiřího Kafky pod vyšehradskou skálu k utkání s prvním a po slušném výkonu uhráli poměrně příznivou bezbrankovou remízu, momentálně jsou v tabulce dokonce o dva body a jednu příčku výš než tým jejich bývalého brankáře Prokeše.

Pražanům, kteří se netajili postupovými ambicemi, se totiž na jaře výsledkově vůbec nedaří, z pěti zápasů uhráli pouze dva body za domácí remízy s Úvaly a Lovosicemi. Naopak Neratovičtí našli jarního přemožitele až v minulém kole na Motorletu.

V žádném případě by ovšem rozdílná jarní bilance neměla vést k nějakému podceňování soupeře. „S výjimkou brozanského duelu a první půle derby s Meteorem měli svěřenci trenérů Jaroslava Klímy a Milana Kopřivy navrch a k tomu spoustu šancí, radovali se však pokaždé soupeři," komentuje jarní nezdary web soupeře, který je rozhodnutý získat první jarní výhru už tuto neděli. Dovolí to domácí?

Ještě těžší úkol pak o víkendu stojí před Libiší, která po domácí porážce s Brozany bude před nedělním polednem (výkop 10.15) v pražské Libni odolávat Meteoru, poslednímu přemožiteli Vyšehradu a už suverénně vedoucímu celku skupiny.